Mercedes-Benz Intelligent Drive.

Komfort zvyšující výkon a příkladná bezpečnost.

Dopravní špička, dlouhé noční jízdy nebo neznámé silnice – Váš Mercedes-AMG GT Vám výrazně usnadní zejména stresující situace. A to zásluhou koncepce, která každou jízdu ve voze Mercedes-Benz promění v bezpečný a jedinečný zážitek: Mercedes-Benz Intelligent Drive. Neboť čas, který strávíte za volantem, patří Vám. Čas pro relaxaci. Čas pro načerpání energie. Abyste svého cíle dosáhli bezpečně, ale také bez stresu.

Světlomety LED High Performance

Lepší výhled a viditelnost.

Kromě výrazného vzhledu nabízí světlomety LED High Performance vyšší bezpečnost za tmy.

Díky technice LED osvětlují lépe vozovku než běžné světlomety – při nízké spotřebě energie a výrazně delší životnosti. S moderním, velmi specifickým designem podtrhují světlomety sportovní charakter vozidla z každé perspektivy.

AMG GT

Systém COMAND Online

Vaše centrála řazení pro nejvyšší nároky.

COMAND Online s sebou přináší vše, co na cestách potřebujete – pro zábavu, informace a komunikaci.

Navigace, telefon, audio, video nebo internet – se systémem ovládání a zobrazení COMAND Online máte všechna média na dohled a na dosah. Zobrazení probíhá ve vysokém rozlišení na media displeji s úhlopříčkou 21,3 cm (8,4 palce). Ovládání je jednoduché a intuitivní.

Přehled výhod:

 • Spolehlivě Vás zavede do cíle.

Rychlá navigace na pevném disku s realistickým topografickým zobrazením mapy a bezplatnou aktualizací navigace po dobu tří let přijímá a zohledňuje aktuální dopravní informace

 • Propojí Vaše vozidlo s celým světem.

V kombinaci s příslušným mobilním telefonem je možné ve stojícím vozidle načíst internetové stránky a za jízdy libovolně používat aplikace Mercedes-Benz Apps [1] jako vyhledávání zvláštních cílů, počasí nebo internetové rádio. Integrovaná funkce WiFi hotspotu umožní připojení například notebooku nebo tabletu.

 • Nabízí nejlepší zábavu.

O zábavu podle přání se stará přehrávač DVD, rádio, kapacita paměti 10 GB pro audio a video soubory, přenos hudby přes audiostreaming a rozhraní pro připojení externích zařízení.

 • Poslouchá na slovo.

Praktický systém ovládání hlasem LINGUATRONIC rozumí povelům v běžném jazyce a funguje i při silném jízdním hluku.

 • Minimalizuje odvádění pozornosti.

Rozhraní Bluetooth® s funkcí hands-free a také funkce psaní a předčítání SMS/e-mailů zajišťují bezpečnější a pohodlnější komunikaci za jízdy.

[1] Změny u integrované aplikace Mercedes-Benz Apps jsou vyhrazeny.

AMG GT

Sada KEYLESS-GO

Snadné odemknutí, zamknutí, startování.

S tímto systémem lze vozidlo komfortně odemknout, nastartovat a zamknout.

Sada KEYLESS-GO umožňuje komfortní odemknutí, nastartování a zamknutí vozidla – stačí mít u sebe elektronický klíček.

Všechny dveře lze otevřít a zamknout dotykem kliky dveří, aniž by bylo nutné vzít klíček do rukou. Navíc je možné odemknout také víko zavazadlového prostoru pomocí tlačítek na dálkovém ovládání na klíčku. Kromě toho umožňuje snímač v zadním nárazníku bezdotykové odemknutí víka zavazadlového prostoru máchnutím nohou pod zadním nárazníkem. To je praktické zvláště tehdy, když například přijdete z nákupu s plnou náručí a klíček máte v tašce.

AMG DYNAMIC SELECT

Radost z jízdy je otázkou nastavení.

S AMG DYNAMIC SELECT lze otočením ovladače nastavit charakteristiku Vašeho vozu Mercedes-AMG GT.

AMG DYNAMIC SELECT pracuje ještě rychleji než závodní tým – požadované individuální nastavení pro motor, převodovku, podvozek nebo řízení lze vyvolat okamžitě. Podle zvoleného jízdního programu se pak vozidlo prezentuje komfortněji nebo je připraveno na závodní trasu.

AMG DYNAMIC SELECT v přehledu:

 • Emotivní při režimu „Sport+“ a „RACE“: tvrdší procesy řazení obzvláště při řazení vyšších převodových stupňů
 • Jízdní programy definují charakter: orientovaný sportovně nebo na závodní sport
 • Jízdní program „RACE“: všechny systémy vozidla jsou se způsobilostí pro závodní okruh dimenzovány na optimální časy na okruzích, otáčky jsou udržovány co možná nejvýše
 • Jízdní program „Sport“: více agility a dynamiky se spontánním přidáváním plynu a změněnými momenty řazení (včasnější řazení na nižší převodové stupně, pozdější řazení na vyšší převodové stupně) a také sportovně pevné přizpůsobení podvozku a menší posilování řízení
 • Jízdní program „Sport +“: ještě více zvýšený sportovní charakter, hnací ústrojí a podvozek jsou přizpůsobeny ještě dynamičtěji
 • Jízdní program „Individual“: variace jednotlivých parametrů zcela na přání. Přizpůsobí parametry – pro aplikaci motoru, pro časy řazení převodovky, pro charakteristiku tlumení nebo pro posilování řízení
 • Standardní nastavení „Comfort“: vyvážené a s optimalizovanou spotřebou

AMG GT

Mercedes-Benz Intelligent Drive – technologie v detailu.

Asistenční systémy a bezpečnost

Asistent udržování odstupu DISTRONIC

Bezpečný odstup, vysoký komfort.

Asistent udržování odstupu DISTRONIC snižuje riziko nehod v důsledku najetí na vozidlo zezadu a výrazně usnadňuje řízení na dlouhých trasách a při jízdě v dopravních zácpách.

Inovativní asistenční systém řidiče řidiči automaticky pomáhá při udržování bezpečné vzdálenosti od vozidla vpředu. Integrovaný aktivní brzdový asistent varuje opticky a akusticky při překročení bezpečnostní vzdálenosti. Systém s podporou radaru brzdí v případě potřeby a podle možností opět zrychlí na nastavenou požadovanou rychlost. Asistent udržování odstupu DISTRONIC pracuje v rychlostním rozsahu 0 až 200 km/h. Díky informacím radarové senzoriky lze s předstihem zareagovat na předjíždějící a vpředu jedoucí vozidla. Automatické brzdění probíhá až do rychlosti 5 m/s2. V situacích, které vyžadují vyšší hodnoty zpomalení, je řidič opticky a akusticky varován.

AMG GT

Aktivní brzdový asistent

Udržování odstupu. Zachování předstihu.

Aktivní brzdový asistent přispívá ke snižování nebezpečí srážky s vozidlem jedoucím před Vámi a zmírnění následků nárazu.

Příliš malý odstup je nejčastější příčinou těžkých nehod. Aktivní brzdový asistent poskytuje trojnásobnou ochranu před nárazy.

A takto funguje:

 • Radarem podporované varování při nedostatečném odstupu.

Pokud v rychlostním rozmezí od 7 do 250 km/h není po dobu několika sekund dodržena bezpečná vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu, zobrazí se ve sdruženém přístroji varovná kontrolka. Jestliže se vzdálenost i nadále rychle zmenšuje, zazní navíc akustické varování intervalovým tónem.

 • Posílení účinku brzd závislá na situaci.

Pokud je registrováno nebezpečí srážky s pohybujícími se objekty v rychlostním rozsahu 7 až 250 km/h nebo se stojícími překážkami při rychlosti od 7 do 80 km/h a řidič silně sešlápne brzdu, zvýší podpora brzdění závislá na situaci v případě potřeby automaticky brzdný tlak na hodnotu přizpůsobenou situaci.

 • Autonomní brzdění.

Pokud řidič i přes vizuální a akustické varování nereaguje, zahájí systém automaticky autonomní brzdění. Tím dojde k výraznému snížení rychlosti. To může při relativně nízkých rychlostech postačovat pro zabránění nárazu. Jestliže řidič během nezávislého brzdného zásahu sešlápne brzdový pedál, zasáhne posílení brzdného účinku v závislosti na situaci a zpomalí vozidlo až do úplného zastavení, pokud to vyžaduje situace.

AMG GT

Asistent sledování bdělosti

Pozorný, když je řidič unavený.

Asistent sledování bdělosti ATTENTION ASSIST může rozpoznat známky únavy nebo silné nepozornosti a signalizuje řidiči přestávku.

Řidič je vizuálně a akusticky varován před hrozícím mikrospánkem, což zvyšuje bezpečnost jízdy obzvláště na dlouhých cestách a při nočních jízdách.

Asistent sledování bdělosti ATTENTION ASSIST pracuje v rychlostním rozsahu 60 až 200 km/h a jeho nastavení citlivosti a vypnutí se provádí ve sdruženém přístroji v menu „Asistenty“.

AMG GT

Systém PRE-SAFE®

Preventivní ochrana cestujících.

Systém PRE-SAFE® může rozpoznat kritické jízdní situace a při hrozícím nebezpečí nehody provést preventivní opatření k ochraně cestujících.

Hlavní výhody systému PRE-SAFE® jsou:

 • Včasné rozpoznání nebezpečí.

Systém PRE-SAFE® může být mimo jiné aktivován brzděním v případě nebezpečí a kritickými pohyby volantu.

 • Zahájení ochranných opatření.

Pásy se automaticky napnou a otevřená okna zavřou.

 • Vždy znovu připraven k provozu.

Pokud bylo zabráněno nehodě, pak jsou po návratu ke klidnému a kontrolovanému jízdnímu stavu vratná bezpečnostní opatření zrušena.

AMG GT

Asistent jízdy v pruzích

Nikdy nebýt unavený nebo nepozorný.

Asistent jízdy v pruzích může rozpoznat náhodné opuštění jízdního pruhu a varovat řidiče pulzujícími vibracemi volantu.

Za tím účelem systém vyhodnocuje obrázky kamery umístěné za čelním oknem. Hranice jízdního pruhu jsou přitom snímány na základě rozdílů v kontrastu. Z těchto údajů a zaregistrovaných aktivit řidiče asistent jízdy v pruzích vyvodí, zda je jízdní pruh opuštěn neúmyslně nebo záměrně. Systém pracuje v rychlostním rozsahu 60 až 200 km/h a jeho citlivost lze nastavit.

K dispozici pouze jako součást sady asistentů jízdy v pruzích.

AMG GT

Asistent sledování mrtvého úhlu

Elektronický pohled přes rameno.

Systém může zviditelnit jeden z největších zdrojů nebezpečí v silniční dopravě.

Pokud je zaznamenáno vozidlo v mrtvém úhlu, rozsvítí se ve vnějším zpětném zrcátku červený trojúhelník. Jestliže řidič přehlédne toto upozornění a aktivuje ukazatel směru jízdy, dojde navíc k akustickému varování.

Asistent sledování mrtvého úhlu je aktivní při rychlostech od 30 km/h do maximální rychlosti vozidla.

K dispozici pouze jako součást sady asistentů jízdy v pruzích.

AMG GT

Asistent sledování dopravních značek

Pozná, co je dovoleno.

Asistent sledování dopravních značek dokáže rozpoznat a zobrazit omezení rychlosti, zákazy vjezdu a předjíždění a zrušení těchto omezení.

Řidič je tak účinně podporován při dodržování dopravních předpisů, což zvyšuje bezpečnost jízdy. To platí zejména na dlouhých monotónních trasách s proměnlivým dopravním značením, na staveništích nebo v cizích městech.

Pouze v kombinaci se systémem COMAND Online.
Asistent dopravního znační a jednotlivé funkce nejsou dostupné ve všech zemích. Optické a akustické varování před vjezdem do protisměru je k dispozici zatím pouze v Německu.

AMG GT

Podvozek

AMG DYNAMIC SELECT

Radost z jízdy je otázkou nastavení.

S AMG DYNAMIC SELECT lze otočením ovladače nastavit charakteristiku Vašeho vozu Mercedes-AMG GT.

AMG DYNAMIC SELECT pracuje ještě rychleji než závodní tým – požadované individuální nastavení pro motor, převodovku, podvozek nebo řízení lze vyvolat okamžitě. Podle zvoleného jízdního programu se pak vozidlo prezentuje komfortněji nebo je připraveno na závodní trasu.

AMG DYNAMIC SELECT v přehledu:

 • Emotivní při režimu „Sport+“ a „RACE“: tvrdší procesy řazení obzvláště při řazení vyšších převodových stupňů
 • Jízdní programy definují charakter, orientovaný sportovně nebo na závodní sport
 • Jízdní program „RACE“: všechny systémy vozidla jsou se způsobilostí pro závodní okruh dimenzovány na optimální časy na okruzích, otáčky jsou udržovány co možná nejvýše
 • Jízdní program „Sport“: více agility a dynamiky se spontánním přidáváním plynu a změněnými momenty řazení (včasnější řazení na nižší převodové stupně, pozdější řazení na vyšší převodové stupně) a také sportovně pevné přizpůsobení podvozku a menší posilování řízení
 • Jízdní program „Sport +“: ještě více zvýšený sportovní charakter, hnací ústrojí a podvozek jsou přizpůsobeny ještě dynamičtěji
 • Jízdní program „Individual“: variace jednotlivých parametrů zcela na přání. Přizpůsobí parametry – pro aplikaci motoru, pro časy řazení převodovky, pro charakteristiku tlumení nebo pro posilování řízení
 • Standardní nastavení „Comfort“: vyvážené a s optimalizovanou spotřebou

AMG GT

Parkování

Parkovací asistent PARKTRONIC

Více bezpečnosti při parkování a manévrování.

Optickými a akustickými varovnými signály podporuje parkovací asistent PARKTRONIC řidiče při parkování a manévrování.

Tak usnadňuje parkování a výjezd z parkovacího místa také v úzkých podmínkách. Přiblížení k rozpoznané překážce je oznámeno optickými a akustickými signály. Nejprve jsou aktivovány pouze žluté kontrolky LED. Při dalším přiblížení se navíc rozsvítí červené kontrolky LED a zní výstražné tóny.

Zpětná kamera pro couvání

Optická pomoc při parkování.

Parkování couváním a manévrování je se zpětnou kamerou pro couvání výrazně jednodušší a bezpečnější.

Kamera se zapne automaticky při zařazení zpátečky a ukazuje řidiči na displeji multimediálního systému okolí za vozidlem. Dynamické naváděcí křivky zprostředkovávají řidiči jasnou orientaci při manévrování.

AMG GT

Konektivita

Systém COMAND Online

Vaše centrála řazení pro nejvyšší nároky.

COMAND Online s sebou přináší vše, co na cestách potřebujete – pro zábavu, informace a komunikaci.

Navigace, telefon, audio, video nebo internet – se systémem ovládání a zobrazení COMAND Online máte všechna média na dohled a na dosah. Zobrazení probíhá ve vysokém rozlišení na displeji multimediálního systému s úhlopříčkou 21,3 cm (8,4 palce). Ovládání je jednoduché a intuitivní.

Přehled výhod:

 • Spolehlivě Vás zavede do cíle.

Rychlá navigace na pevném disku s realistickým topografickým zobrazením mapy a bezplatnou aktualizací navigace po dobu tří let přijímá a zohledňuje aktuální dopravní informace.

 • Propojí Vaše vozidlo s celým světem.

V kombinaci s odpovídajícím mobilním telefonem je možné při zastavení vyvolat internetové stránky a za jízdy používat Mercedes-Benz Apps[1]jako například vyhledávání zvláštních cílů, počasí nebo internetové rádio. Integrovaná funkce WiFi hotspotu umožní připojení například notebooku nebo tabletu.

 • Nabízí nejlepší zábavu.

O zábavu podle přání se stará přehrávač DVD, rádio, kapacita paměti 10 GB pro audio a video soubory, přenos hudby přes audiostreaming a rozhraní pro připojení externích zařízení.

 • Poslouchá na slovo.

Praktický systém ovládání hlasem LINGUATRONIC aktivuje funkce hlasem a funguje i při silném hluku z jízdy.

 • Minimalizuje odvádění pozornosti.

Rozhraní Bluetooth® s funkcí hands-free a také funkce psaní a předčítání SMS/e-mailů zajišťuje bezpečnou a pohodlnou komunikaci za jízdy.

[1] Změny u integrované aplikace Mercedes-Benz Apps jsou vyhrazeny.

AMG GT

Live Traffic Information

Dovede Vás rychleji do cíle.

Tato služba umožňuje příjem aktuálních a přesných dopravních informací pro optimalizované navádění k cíli a přesný výpočet doby příjezdu.

Přenos dat probíhá pomocí komunikačního modulu, který pomocí integrované SIM karty zajišťuje připojení k internetu. Technologie zaznamenává a přenáší údaje o dopravě z různých zdrojů. Ty jsou k dispozici po nastartování vozidla a každé dvě minuty probíhá jejich aktualizace.

K dispozici pouze jako součást systému COMAND Online.
Služba Live Traffic Information je dostupná již v mnoha evropských zemích a první tři roky je poskytována zdarma. Abyste mohli službu využívat po celé tři roky, kdy je poskytována zdarma, musí být Vaše vozilo propojeno s Vaším uživatelským účtem Mercedes me. Po uplynutí tohoto období lze službu za poplatek prodloužit na portále Mercedes me.

AMG GT

Touchpad s ovladačem

Intuitivní ovládání prstem

Pomocí touchpadu lze pohyby jednoho nebo dvou prstů (multitouch) intuitivně ovládat funkce multimediálního systému.

Senzorika touchpadu rozpozná kromě pohybů jednoho nebo více prstů (multitouch) také přejíždění a zvětšování/zmenšování vyvolané roztažením prstů od sebe nebo jejich stažením k sobě. Díky novému rozpoznávání písemných znaků může uživatel mimoto ve svém přirozeném rukopisu zadávat písmena, zvláštní znaky a číslice ve všech jazycích dostupných v jednotce headunit.

Tři rovněž dotyková tlačítka umístěná za dotykovou plochou umožňují přímé ovládání důležitých funkcí, jako je funkce Zpět, vstup do menu oblíbených položek a rychlý vstup do menu Audio. Při dotyku dotykové plochy nebo tlačítek obdrží uživatel jednoznačnou haptickou zpětnou vazbu. Pro lepší orientaci jsou symboly na touchpadu za tmy osvětlené.

AMG GT

Osvětlení a výhled z vozidla

Asistent adaptivních dálkových světel

Vyšší bezpečnost za tmy.

Asistent adaptivních dálkových světel přizpůsobuje dosah světlometů dopravní situaci a může tak zabránit oslnění protijedoucích vozidel.

Prostřednictvím multifunkční kamery ve střešní ovládací jednotce je regulace sklonu světlometů a dálkových světel ovládána tak, aby v závislosti na jízdní a dopravní situaci byla vozovka co nejlépe osvětlena.

Aby nedocházelo k oslnění řidiče odraženým světlem, ztlumí asistent adaptivních dálkových světel u silně odrazivých značek dálková světla. Jakmile jede řidič rychlostí vyšší než 30 km/h, bude volná vozovka osvícena dálkovými světly.

AMG GT

Světlomety LED High Performance

Lepší výhled a viditelnost.

Kromě výrazného vzhledu nabízí světlomety LED High Performance vyšší bezpečnost za tmy.

Díky technice LED osvětlují lépe vozovku než běžné světlomety – při nízké spotřebě energie a výrazně delší životnosti. S moderním, velmi specifickým designem podtrhují světlomety sportovní charakter vozidla z každé perspektivy.

AMG GT

Adaptivní brzdová světla

Jasné varování pro rychlejší reakce

Blikající brzdová světla mohou při nouzovém brzdění přispět k výraznému zkrácení reakční doby účastníků silničního provozu jedoucích vzadu.

Zapnou se, jestliže je počáteční rychlost vyšší než 50 km/h a brzdový asistent BAS rozpoznal situaci vyžadující nouzové brzdění, nebo pokud brzdný tlak dosahuje více než 75 procent maxima. Jestliže rychlost byla před počátkem brzdění vyšší než 70 km/h, aktivují se navíc po zastavení automaticky varovná světla.

Komfort interiéru

Surround soundsystém Burmester® High-End

Zvukový prostor Mercedesu.

Surround soundsystém Burmester® High-End promění interiér Vašeho vozu Mercedes-AMG GT v koncertní sál.

Vychutnejte si prostorový zvuk ve třech dimenzích. Surround soundsystém Burmester® High-End je optimálně vyladěn pro Vaše vozidlo: 11 speciálně koncipovaných reproduktorů High-End, 11 zesilovacích kanálů s celkovým výkonem systému 1000 W a technologie exkluzivně vyvinuté pro toto vozidlo zaručují neuvěřitelně plný, prostorový a fascinující zvuk.

Zvuk lze přes funkci VIP individuálně nastavit pro každé sedadlo. Čtyři různé předvolby zvuku „Pure“, „Easy Listening“, „Live“ a „Surround“ umožňují přizpůsobit zvuk individuálnímu poslechovému vkusu. Mimoto lze nastavit hlasitost, hloubky, středy, výšky, vyvážení a prolínání.

AMG GT

Sada KEYLESS-GO

Snadné odemknutí, zamknutí, startování.

Sada KEYLESS-GO umožňuje komfortní odemknutí, nastartování a zamknutí vozidla – stačí mít u sebe klíček.

Všechny dveře lze otevřít a zamknout dotykem kliky dveří, aniž by bylo nutné vzít klíček do rukou. Navíc je možné odemknout také víko zavazadlového prostoru pomocí tlačítek na dálkovém ovládání na klíčku. Kromě toho umožňuje snímač v zadním nárazníku bezdotykové odemknutí víka zavazadlového prostoru máchnutím nohou pod zadním nárazníkem. To je praktické zvláště tehdy, když například přijdete z nákupu s plnou náručí a klíček máte v tašce.

Sedadla AMG Performance

Padnou jako ulitá – velmi sportovní, bezpečná a pohodlná.

Tato varianta sedadel odráží vývoj v oblasti motoristického sportu. A i co se potahu a komfortu týče, dokáží uspokojit nároky i těch nejnáročnějších řidičů.

Sedadla řidiče a spolujezdce AMG Performance díky uspořádání bočnic sedáku a opěradla nabízejí ještě lepší boční vedení a svým vzhledem propůjčují interiéru osobitý sportovní charakter.

AMG GT

Automatická klimatizace THERMOTRONIC

Příjemné klima na přání

I co se teplotního komfortu týče, splňuje model Mercedes-AMG GT vysoká očekávání, která jsou kladena na špičkové sportovní vozy Mercedes-Benz a AMG.

Automatická klimatizace THERMOTRONIC, dodávaná ve standardní výbavě, se stará o příjemné klima interiéru. Se dvěma zónami klimatizace a třemi režimy proudění vzduchu vytváří automatická klimatizace ve vozidle individuální pohodlí. Teplotu lze samostatně regulovat pro prostor řidiče a spolujezdce. Teplota, množství vzduchu a distribuce vzduchu jsou upravovány automaticky.

 • Ovládací jednotka v prostředním domu a řízení přes centrální displej
 • Tři režimy proudění vzduchu (DIFFUSE, MEDIUM a FOCUS) pro individuální úpravu teploty interiéru
 • Energeticky úsporné klimatizování a nezamlžená okna díky snímačům rosného bodu
 • Snímání vnějších ovlivňujících faktorů pomocí snímačů – např. slunečního záření, kvality a vlhkosti vzduchu
 • Rychlé ochlazení interiéru díky výkonnému kompresoru klimatizace
 • Kontrola koncentrací oxidu uhelnatého a uhličitého v okolním ovzduší a automatické zavření klapky vnitřní cirkulace vzduchu při prudkém zvýšení těchto škodlivých látek

AMG GT