Motor AMG V8 se dvěma turbodmychadly.

Zažijte srdce vozidla Mercedes-AMG GT.

Srdce

Lehkost se snoubí s výkonností.

Srdcem vozu Mercedes-AMG GT je extrémně lehký motor V8 se dvěma turbodmychadly umístěný uprostřed přední části vozu, který se díky svému optimálnímu rozložení hmotnosti stará o ohromující jízdní dynamiku.

AMG GT

Zvuk

Tak zní Performance.

Ohromující, když motor V8 rozvine veškerou svoji sílu. Rovněž strhující je k tomu patřící zvuk motoru, který podtrhuje vynikající Performance vozu Mercedes-AMG GT.

AMG GT

Technologie

Optimální odezva.

Obě turbodmychadla jsou namontována kompaktně v takzvaném „horkém vnitřním V“. Tím je zajištěno optimalizované proudění přiváděného čerstvého vzduchu a perfektní podmínky pro práci obou výfukových turbodmychadel.

AMG GT

430 kW

Jmenovitý výkon (585 k).

700 Nm

Točivý moment na zadní nápravě.

Srdce vozu AMG GT, 4litrový motor V8 se dvěma turbodmychadly, ohromí svého řidiče. Zvláště pak, když motor V8 pod velmi dlouhou kapotou rozvine svůj plný výkon. Se suchou hmotností pouhých 209 kg dodává výkon na úrovni motoristického sportu. Lehký. Kompaktní. Výkonný.

Vášeň v každém detailu.

Motor s fascinujícími vlastnostmi vzniká s maximální precizností při výrobě.

Vlastnosti

Suchá hmotnost agregátu AMG V8 činí 209 kilogramů. Hliníková kliková skříň je vyrobená technologií lití do formy a má uzavřenou konstrukci. Nabízí maximální pevnost při současně nízké hmotnosti. Obě turbodmychadla jsou namontována v takzvaném „horkém vnitřním V“. Tím je zajištěna ještě kompaktnější konstrukce, optimalizované proudění přiváděného čerstvého vzduchu a perfektní podmínky pro práci obou výfukových turbodmychadel. Výsledkem je optimální odezva motoru a lepší emisní hodnoty. Pro zaručení maximální možné teploty a tepelné vodivosti byla slitina hlavy válců zušlechtěna pomocí zirkonu. A pro maximální životnost a chod s optimalizovaným třením jsou povrchové vrstvy válce potaženy technologií NANOSLIDE® vyvinutou společností Daimler. Naše nejdůležitější součást? Srdce.

AMG GT

Výroba

One Man – One Engine:

vysoce kvalifikovaná ruční práce od Mercedes-AMG.

Oproti velkosériové výrobě jsou u Mercedes-AMG motory R4, V8 a V12 tradičně montovány podle filozofie „One Man – One Engine“. Jeden technik montuje vždy jedno hnací ústrojí a je přitom odpovědný za montáž klikového hřídele do bloku motoru přes montáž vačkových hřídelů až po plnění motorového oleje – to je jasně zpečetěno jeho podpisem na štítku AMG umístěné na motoru.

Výrobní proces.

Během montáže podstupuje každý motor různé zkoušky, během kterých jsou olejové a vodní prostory kontrolovány ohledně těsnosti. Na těsnost je také kontrolována celá palivová soustava – zde může být zjištěn únik pouhých molekul paliva. Veškeré funkce motoru jsou poté zkoušeny na takzvaném studeném zkušební stavu pomocí simulovaných odporů a tlaku za použití nejmodernějších ultrazvukových měření. Na konci přichází plně automatický systém zpracování obrazu, který kontroluje výstupní stav hotového motoru.

Dokumentace.

Navíc je montáž řízena a dokumentována pomocí systému AMG Trace System. Tento systém umožňuje kompletní dokumentaci různých procesních parametrů jako hodnoty točivého momentu, úhel a křivka dotažení všech šroubových spojů, výšky hladiny kapalin, informace o dílech a šaržích a také kontrolní hodnoty. Na montážních vozech jsou umístěna speciální PC, která jsou bezdrátově spojena s dokumentační databází. Podle příslušného postupu montáže zobrazují odpovídající informace online. Tento velmi moderní systém zaručuje příkladnou kvalitu výroby na nejvyšší úrovni. Jeho architektura představuje kombinaci tradice řemeslné výroby motorů AMG a moderních výrobních postupů.

Affalterbach.

Vysoce výkonná hnací ústrojí AMG pro různé modely vozidel vznikají v závodě na výrobu motorů AMG v Affalterbachu ve dvou výrobních halách o užitné ploše 9950 m2. Produkce umožňuje maximální flexibilitu. Po příchodu zakázky lze výrobu rychle upravit aktuálním tržním podmínkám. Ve výrobě pracují výlučně vysoce kvalifikovaní technici s dlouholetými zkoušenostmi. Mezi samozřejmé charakteristiky ruční práce patří maximální preciznost a pečlivost. Všechny pracovní kroky podléhají přísným kritériím kvality Mercedes-Benz, která platí pro montáž všech ostatních sériových motorů. I vysoce výkonné hnací ústrojí AMG musí vykazovat spolehlivost a dlouhou životnost typickou pro Mercedes.

AMG GT