Spolehlivý průvodce při Vašich cestách za dobrodružstvím.

Výrazné prvky

Inovativní koncepce bezpečnosti nového modelu Mercedes-Benz GLA.

GLA

Asistent prevence kolize Active brake assist

Více očí na silnici: aktivní brzdový asistent Vás varuje před nebezpečím zadních nárazů a kolizí s přecházejícími chodci a cyklisty a v nouzových případech může provést autonomní nouzové brzdění.

Head-up displej

Kompletní přehled. Head-up displej promítá virtuální displej nad kapotu motoru. Zde najdete řadu důležitých informací o Vaší jízdě. Aniž byste přitom museli odvrátit zrak od vozovky.

Sada jízdních asistentů

Nejmodernější asistenční systémy Vám usnadní řadu dopravních situací. Podpoří Vás při regulaci rychlosti, řízení, změně jízdního pruhu a pomohou Vám chránit se před kolizemi. Asistenční systémy nového modelu GLA uvolňují cestu pro budoucnost plně automatizované jízdy. Patří k nim: aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC, aktivní asistent řízení, aktivní brzdový asistent, asistent řízení s funkcí vyhýbacího manévru, aktivní asistent jízdy v pruzích, aktivní asistent hlídání mrtvého úhlu a funkce PRE-SAFE® PLUS.

Světlomety MULTIBEAM LED

Optimální výhled s vozidla: s 18 jednotlivě ovladatelnými LED diodami v každém světlometu Vám světlomety MULTIBEAM LED umožní jízdu s trvale zapnutými dálkovými světly bez oslnění. Intelligent Light System disponuje řadou nejrůznějších funkcí. Patří k nim mj. částečné zakrytí dálkových světel, světla City, osvětlení běžné silnice, světla pro jízdu po dálnici, aktivní adaptivní světlomety a světla pro odbočování. S jejich pomocí včas rozpoznáte hrozící nebezpečí.

Sada Off-Road s Downhill Speed Regulation

Nová sada Off-Road zajistí bezproblémovou jízdu v novém modelu GLA i mimo silnice. Funkce Downhill Speed Regulation udržuje Vaši rychlost při jízdě z kopce v požadovaném rozsahu. Se sadou Off-Road se i systémy ABS, ESP® a ETS přizpůsobí okolnímu prostředí. Nárůst výkonu a regulace systému ABS se přizpůsobí také pro jízdy v lehkém terénu mimo zpevněné silnice. Tím si zajistíte komfort a bezpečnost při jízdě na sněhu, blátě a jiném nezpevněném povrchu.

Asistenční systémy

Příkladná bezpečnost se systémy Mercedes-Benz Intelligent Drive.

Dopravní špička, dlouhé noční jízdy nebo neznámé silnice – Váš nový vůz GLA Vám výrazně usnadní zejména stresující situace. A to zásluhou koncepce, která každou jízdu ve voze Mercedes-Benz promění v bezpečnější a jedinečný zážitek: Mercedes-Benz Intelligent Drive. Neboť čas, který strávíte za volantem, patří Vám. Čas pro relaxaci. Čas pro načerpání energie. Abyste svého cíle dosáhli bezpečně a bez stresu.

Asistenční systémy a bezpečnost

Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC

Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC

Tento vysoce vyspělý systém již nebudete chtít postrádat především v kolonách nebo při dopravních zácpách. Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC Vám podstatným způsobem ulehčí práci a automaticky reguluje vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu. V kombinaci s rozpoznáváním dopravních značek můžete rozpoznaná rychlostní omezení pohodlně převzít stisknutím tlačítka.

Asistent prevence kolize Active brake assist

Asistent prevence kolize Active brake assist za Vás neustále pozorně sleduje situaci a zabraňuje těžkým nehodám způsobeným příliš malým odstupem nebo nepozorností. Systém pak varuje opticky a akusticky před hrozící kolizí. Pokud následně brzdíte příliš slabě, podpoří Vás brzdnou silou přizpůsobenou situaci.

Aktivní asistent jízdy v pruzích

Pokud náhodně přejedete přerušovanou nebo plnou čáru, varuje Vás systém vibracemi volantu. U plné čáry, nebo pokud je jízdní pruh za přerušovanou čarou rozpoznán jako obsazený, zasáhne asistent navíc jednostranným brzděním.

Sada jízdních asistentů

Sada jízdních asistentů

Vydejte se na cestu k plně automatizované jízdě: nejmodernější systémy Vám poskytnou podporu podle situace při regulaci rychlosti, řízení, změně jízdního pruhu, ale i při kolizi. Riziko nehody se snižuje – cestující a účastníci silničního provozu jsou účinně chráněni. Do svého cíle tak dorazíte bezpečně a bez stresu.

Podpora je zajištěna i v nouzových situacích: pokud nemůžete ze zdravotních důvodů pokračovat v řízení, Váš Mercedes po předchozím varování brzdí nejprve mírně a poté silněji až do úplného zastavení a aktivuje varovná směrová světla. Poté je vytvořeno spojení s centrálou tísňových volání Mercedes-Benz a vozidlo je odemknuto za účelem poskytnutí první pomoci.

Systém PRE-SAFE®

Systém PRE-SAFE® pro Vás využívá čas před hrozící nehodou. Řada opatření přitom může snížit zátěž cestujících vznikající při nehodě. Inovativní zvuk vydávaný systémem PRE-SAFE® vytváří v reproduktorech šum a vyvolává ochranný reflex lidského ucha: Váš sluch přestane na krátkou dobu vnímat, čímž se chrání před škodlivými hlasitými zvuky nárazu.

Asistent hlídání mrtvého úhlu

Asistent hlídání mrtvého úhlu

Asistent hlídání mrtvého úhlu za Vás udržuje přehled při změně jízdního pruhu a rozpozná objekty v mrtvém úhlu vozidla. Tím lze zabránit kolizím například na silnicích s více pruhy nebo na dálnicích. Při stání po dalších třech minutách: pokud asistent v oblasti nebezpečí rozpozná cyklisty nebo vozidla, varuje opticky a akusticky.

Parkování

Sada pro parkování s kamerou 360°

Sada pro parkování s kamerou 360°

Zaparkujte pohodlně. Dvojice sestávající z aktivního parkovacího asistenta a kamery 360° Vás podporuje již při hledání parkovacího místa a následně také při parkování, výjezdu z parkovacího místa a manévrování. Zaujme především náhledem celého okolí díky kameře 360°, včetně virtuálního pohledu z ptačí perspektivy.

Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání

Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání

S touto sadou zvládnete s přehledem zaparkovat i na úzká parkovací místa. Komfortní funkce: aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC již pro Vás vyhledává vhodné parkovací místo a následně asistuje při parkování. Více klidu je také heslem pro zpětnou kameru pro couvání, která díky přehledu za vozidlem zabrání drahému poškození plechů.

Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC

Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC

Proměňte stres z užších parkovacích míst v suverénní klid. Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC nejen vyhledává vhodná parkovací místa – také Vás podpoří při parkování a výjezdu z parkovacího místa. Kromě toho Vám pomůže při řízení a u vozidel s automatickou převodovkou navíc při přidávání plynu, brzdění a změně převodového stupně.

Zpětná kamera pro couvání

Zpětná kamera pro couvání

Zpětná kamera pro couvání Vám poskytne lepší přehled a komfort při manévrování. Může se vyplatit, protože můžete zabránit škodám. Media displej přitom zobrazuje aktuální obraz z kamery. Systém při couvání podporuje tak, že zobrazuje pomocné dynamické křivky, které znázorňují jízdní pruh vozidla podle úhlu natočení řízeného kola.

Sada osvětlení

Světlomety LED High Performance

Světlomety LED High Performance Vám nabízí vyšší bezpečnost v noci a nezaměnitelný, výrazný vzhled. Díky technologii LED osvítíte vozovku lépe než konvenčními světlomety – při nižší spotřebě energie.

Asistent adaptivních dálkových světel

Aktivujte systém pomocí ovládání a využijte výhody dalekého dosvitu světlometů. Vždy, když asistent adaptivních dálkových světel neregistruje žádná vozidla vpředu nebo protijedoucí vozidla, rozsvítí dálková světla. Můžete tak lépe vidět vozovku nebo rozpoznat nebezpečí. A navíc: nemusíte neustále sami přepínat na potkávací světla.

Halogenové světlomety s integrovaným denním svícením LED

Halogenové světlomety s integrovaným denním svícením LED

Pro bezpečnou jízdu v noci nebo za ztížené viditelnosti se výkonný systém světlometů stará o osvětlení vozovky. Jak potkávací, tak i dálková světla jsou provedena v halogenové technice. Ostatní účastníci silničního provozu Vaše vozidlo lépe vnímají, protože světla pro jízdu ve dne, orientační osvětlení a směrová světla jsou vybavena LED diodami.

Světlomety MULTIBEAM LED

Pro Váš perfektní výhled: adaptivní světlomety MULTIBEAM LED reagují pomocí jednotlivě ovladatelných LED rychle na dopravní situaci. Částečným zakrytím se dálková světla vyhnou ostatním účastníkům silničního provozu a neoslňují je. Výhled řidiče optimálně osvětlují rovněž světla pro odbočování a adaptivní světlomety. S jejich pomocí můžete rychleji rozpoznat hrozící nebezpečí.

Podvozek

DYNAMIC SELECT

DYNAMIC SELECT

Jeďte jednoduše tak, jak si přejete. DYNAMIC SELECT nabízí stisknutím tlačítka různé jízdní programy s předem definovaným nastavením motoru, převodovky, podvozku nebo řízení. S režimem „Sport“ bude Vaše jízda dynamická, se základním programem „Comfort“ velmi vyvážená. Program „ECO“ oproti tomu sází na maximální účinnost, šetří palivo a peníze.

Komfortní podvozek se sníženou světlou výškou

Komfortní podvozek se sníženou světlou výškou

Komfortní podvozek Vám nabízí dynamickou komplexní sadu. Vozidlo má sytější kontakt s vozovkou. Podvozek snížený o 15 milimetrů pracuje se speciálními pružinami a tlumiči: cíleně sportovnější nastavení než u standardního podvozku.

8G-DCT

Automatická převodovka, která se přizpůsobí Vašim požadavkům: s jízdním programem změníte také charakteristiku nastavení převodovky s dvojitou spojkou. Využívá 8 převodových stupňů pro účinnou jízdu při nízkých otáčkách nebo pro dechberoucí dynamiku. Protože další převodový stupeň je vždy již předvolen, zrychlujete bez přerušení.

Komfortní podvozek

Komfortní podvozek

Vychutnejte si komfort na dlouhých úsecích dálnic, zatímco do zatáček můžete vjíždět se sportovním elánem. Vyvážený komfortní podvozek nabízí přesvědčivou kombinaci velkoryse koncipovaného odpružení a velmi dobré jízdní stability. Díky tomu je jízda bezpečná a přitom přináší opravdové potěšení.

Sady bezpečnostní výbavy

Vše, co činí Váš nový model GLA ještě bezpečnějším.

Sada pro parkování s kamerou 360°

Zaparkujte pohodlně. Dvojice sestávající z aktivního parkovacího asistenta a kamery 360° Vás podporuje již při hledání parkovacího místa a následně také při parkování, výjezdu z parkovacího místa a manévrování. Zaujme především výhledem do všech stran díky kameře 360° včetně virtuálního pohledu z ptačí perspektivy.

Součásti:

 • Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC, s optickým a akustickým varováním před rozpoznanými překážkami, zobrazením rozpoznaných parkovacích míst ve sdruženém přístroji pomocí šipky, komfortním parkováním a výjezdem z podélných a příčných parkovacích míst
 • Kamera 360° se čtyřmi propojenými kamerami s krátkým dosahem v masce chladiče, v odjišťovací rukojeti víka zavazadlového prostoru a také v krytech vnějších zpětných zrcátek pro znázornění všech čtyř stran vozidla a vizualizaci vozidla a okolí z ptačí perspektivy na displeji multimediálního systému
 • Znázornění překážek, které se nachází pod linií oken, například obrubníků
 • Možnost volby různých náhledů pro nejlepší možný výhled při různých parkovacích manévrech a pojíždění
 • Ultrazvukové snímače: umístěné v předním a zadním nárazníku

Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání

S touto sadou zvládnete s přehledem zaparkovat i na úzká parkovací místa. Komfortní funkce: aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC již pro Vás vyhledává vhodné parkovací místo a následně asistuje při parkování. Více klidu je také heslem pro zpětnou kameru pro couvání, která díky přehledu o dění za vozidlem zabrání drahým opravám poškozených plechů.

Součásti:

 • Aktivní parkovací asistent s optickým a akustickým varováním před rozpoznanými překážkami, zobrazením rozpoznaných parkovacích míst ve sdruženém přístroji pomocí šipky asistuje při parkování a výjezdu z podélných a příčných parkovacích míst
 • Zpětná kamera pro couvání ve víku zavazadlového prostoru: zobrazení na multimediálním displeji se schematickým znázorněním a s naváděcími křivkami
 • Ultrazvukové snímače: umístěné v předním a zadním nárazníku

Sada jízdních asistentů

Vydejte se na cestu k plně automatizované jízdě: nejmodernější systémy Vám poskytnou podporu podle situace při regulaci rychlosti, řízení, změně jízdního pruhu, ale i při kolizi. Riziko nehody se snižuje – cestující a účastníci silničního provozu jsou účinně chráněni. Do svého cíle tak dorazíte bezpečně a bez stresu.

Podpora je zajištěna i v nouzových situacích: pokud nemůžete ze zdravotních důvodů pokračovat v řízení, Váš Mercedes po předchozím varování brzdí nejprve mírně a poté silněji až do úplného zastavení a aktivuje varovná směrová světla. Poté je vytvořeno spojení s centrálou tísňových volání Mercedes-Benz a vozidlo je odemknuto za účelem poskytnutí první pomoci.

Sada komfortních funkcí zrcátek

Vnější zpětná zrcátka můžete elektricky sklopit a stisknutím tlačítka tak zúžit své vozidlo. Tím se náhle i malá parkovací místa stanou dostatečně velkými. To chrání rovněž před nepříjemným poškozením. Vnější zpětné zrcátko řidiče a vnitřní zpětné zrcátko navíc registrují rušivé světlo světlometů zezadu a automaticky změní odrazivost.

Součásti:

 • Vnější zpětná zrcátka s možností elektrického sklopení a vyklopení stisknutím tlačítka na ovládacím panelu ve dveřích řidiče
 • Pomocí menu lze nastavit, aby se vnější zpětná zrcátka při zamknutí vozidla automaticky sklopila a při odemknutí opět vyklopila
 • Vnější zpětné zrcátko na straně řidiče a vnitřní zpětné zrcátko automaticky a plynule mění svou odrazivost v závislosti na oslnění a okolním světle

Sada ochrany proti odcizení s přípravou pro oznámení poškození při parkování *

Tato sada výbavy chrání Vaše vozidlo před vloupáním, krádeží nebo odtažením. Ochrana proti odtažení varuje při rozpoznané změně polohy vozidla. A pokud systém rozpozná, že například neoprávněné osoby otevřou dveře, spustí poplach. To je i pro zloděje aut odstrašující překážka.

Součásti:

 • Varovné zařízení proti vloupání a odcizení vozidla
 • Rozšířená ochrana proti odcizení
 • Zapínatelná ochrana proti odtažení, optické a akustické varování při změně polohy vozidla
 • Poplachová siréna
 • Zabezpečení interiéru se aktivuje při pohybu v interiéru
 • Oznámení odcizení a poškození při parkování

* Pro využívání služeb je nutná registrace na portálu Mercedes me a odsouhlasení uživatelských podmínek pro služby Mercedes me connect. Navíc musí být příslušné vozidlo propojeno s uživatelským účtem. Po uplynutí úvodní doby platnosti lze služby za poplatek prodloužit. První aktivace služeb je možná během 1 roku od první registrace nebo zprovoznění zákazníkem, podle toho, co nastane dříve