Nová Třída C nastavuje standardy díky pokrokovým bezpečnostním systémům.

Výrazné prvky

Bude o Vás postaráno: výrazné prvky v oblasti bezpečnosti.

Komfort začíná tím, že se cítíte bezpečně. Pokrokové bezpečnostní a asistenční systémy nového sedanu Třídy C Vám pomohou toho dosáhnout.

Sedan třídy C

Digitální světla

Výrazný prvek: DIGITAL LIGHT s funkcí projekce.

Různé funkce světel se optimálně přizpůsobují každé situaci a současně nabízí vyšší komfort.

Asistenční systémy

Příkladná bezpečnost se systémy Mercedes-Benz Intelligent Drive.

Ať už během dopravní špičky, dlouhých nočních jízd nebo na neznámých silnicích ‒ Váš Mercedes-Benz Třídy C sedan Vám dokáže výrazně usnadnit právě stresující situace. A to zásluhou koncepce, která každou jízdu ve voze Mercedes-Benz promění v bezpečnější a jedinečný zážitek: Mercedes-Benz Intelligent Drive. Neboť čas, který strávíte za volantem, patří Vám. Čas pro relaxaci. Čas pro načerpání energie. Abyste svého cíle dosáhli zejména bezpečně, ale i odpočinutější.

Asistenční systémy a bezpečnost

Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC

Komfortu aktivního asistenta udržování odstupu DISTRONIC se již nebudete chtít vzdát zejména ve zdlouhavé a váznoucí dopravní koloně. Systém Vám usnadňuje řízení díky automatickému přizpůsobování rychlosti podle pomaleji jedoucích vozidel před Vámi. Požadovaný odstup je možné nastavit v několika stupních.

Sada jízdních asistentů

Vydejte se na cestu k autonomní jízdě: nejmodernější systémy Vás v závislosti na dané situaci podporují při regulaci rychlosti, řízení a nebezpečí kolize. Riziko nehody se snižuje – cestující a účastníci silničního provozu jsou účinně chráněni. Do svého cíle tak dorazíte pohodlně a bezpečně.

Sada jízdních asistentů Plus

Sada jízdních asistentů Plus

Pohodlí, bezpečí a dobrá ochrana na cestách: díky inteligentně propojeným systémům snímačů využíváte nejrůznějších výhod částečně automatizované jízdy. Četné asistenty podporují přiměřeně situaci, varují při nebezpečí kolize a zasahují v případě potřeby. Ve vážném případě mohou oba systémy PRE-SAFE® ve vozidle zmírnit následky nehody.

Systém PRE-SAFE®

Systém PRE-SAFE® pro Vás využívá čas před hrozící nehodou. Řada opatření přitom může snížit vznikající zatížení. Inovativní systém PRE-SAFE® Sound generuje z reproduktorů šum a dokáže vyvolat přirozený ochranný reflex lidského ucha. Vnitřní ucho je tak chráněno utlumením hluku vznikajícího při nehodě.

Parkování

Sada pro parkování s kamerou 360°

Sada pro parkování s kamerou 360°

Optimální parkovací služba na palubě: tato sada Vám usnadní jak hledání parkovacího místa, tak i parkování a vyjíždění z parkovacího místa. Přitom si můžete vybrat: buď suverénně parkujete sami díky širokému výhledu do všech stran, nebo v klidu necháte parkování na vozidle. Manévrování na parkovací místo doma přebírá parkovací asistent s pamětí dostupný za příplatek.

Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání

Tato sada Vám nabízí rozmanitou podporu při parkování: aktivní parkovací asistent s funkcí PARKTRONIC rozpoznává volná parkovací místa, když kolem nich projíždíte. Jakmile je zvoleno parkovací místo, můžete díky zpětné kameře pro couvání, ultrazvukovým snímačům a praktickým vizualizacím suverénně zaparkovat – nebo si nechat vozidlo zaparkovat asistentem.

Sada osvětlení

Asistent adaptivních dálkových světel

Systém aktivujete ovládáním a poté užíváte výhod dalekého dosahu světlometů. Vždy, když asistent adaptivních dálkových světel neregistruje žádná vozidla vpředu nebo protijedoucí vozidla, rozsvítí dálková světla. S jeho pomocí můžete lépe vidět vozovku nebo rozpoznat nebezpečí. A navíc: nemusíte neustále sami přepínat na potkávací světla.

DIGITAL LIGHT

DIGITAL LIGHT

Se systémem DIGITAL LIGHT si můžete dopřát brilantní světelné podmínky – neustále přizpůsobené ostatním účastníkům silničního provozu a okolnímu prostředí. Tento HD systém pracuje jako projektor a pomocí neustále přizpůsobovaného světla reaguje na změnu podmínek provozu, vozovky nebo počasí.

DIGITAL LIGHT s funkcí projekce

Se systémem DIGITAL LIGHT si můžete dopřát brilantní světelné podmínky – neustále přizpůsobené ostatním účastníkům silničního provozu a okolnímu prostředí. Systém DIGITAL LIGHT navíc ohromí svými funkcemi projekce, které jsou dostupné v souladu s místními předpisy pro registraci vozidel, aktuálně s částečnými rozsahy v USA, EU, Číně a státech Perského zálivu.

Podvozek

Podvozek s adaptivním nastavitelným tlumením

Podvozek s adaptivním nastavitelným tlumením

Jeden podvozek – tři nastavení: s podvozkem DYNAMIC BODY CONTROL sami volíte mezi maximální agilitou a vysokým komfortem odpružení – podle průběhu trasy a Vašeho osobního stylu jízdy. O 5 mm nižší světlá výška podvozku Vám poskytuje ty nejlepší předpoklady pro obzvláště dynamický způsob jízdy.

Komfortní podvozek

Komfortní podvozek se selektivním systémem tlumení nabízí vyváženou kombinaci komfortu jízdy a vysoké jízdní stability. Díky pasivnímu systému tlumení si na každém povrchu vozovky vychutnáte suverénní zážitek z jízdy: jízdní vlastnosti, tlumicí účinek a stabilizace jsou automaticky plynule přizpůsobovány aktuálnímu povrchu.

Sportovní podvozek

Sportovní podvozek se selektivním systémem tlumení zlepšuje stabilitu vozidla na vozovce a zvyšuje radost z jízdy při rychlém průjezdu zatáček. Tužší nastavení pružin a tlumičů a sportovní přímé řízení spolu se sníženou světlou výškou o 15 milimetrů zajistí dynamické chování vozidla.

Sady bezpečnostní výbavy

Vše, co činí Váš nový vůz Mercedes-Benz Třídy C sedan ještě bezpečnějším.

Pro prvotřídní ochranu jsme jednotlivé bezpečnostní a asistenční systémy zkombinovali do smysluplných sad. Najděte si pro sebe tu správnou sadu.

Sada jízdních asistentů

Sada jízdních asistentů je symbolem špičkové technologie, která z Vašeho vozu Mercedes dělá samostatně myslícího partnera.

Sada jízdních asistentů Plus

Přídavné snímače umožňují další asistenční a bezpečnostní systémy a tím vyšší ochranu.

Sada zrcátek

Sada zrcátek

Sada zrcátek je kombinací praktických funkcí pro Vaše každodenní používání automobilu: elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka chrání před poškozením při parkování, automatická funkce změny odrazivosti šetří Váš zrak, zatímco orientační osvětlení – s projekcí loga Mercedes-Benz – Vám usnadňuje orientaci za tmy.

Ochrana vozidla URBAN GUARD

Sada ochrany vozidla URBAN GUARD nabízí kompletní monitorování vozidla.

Ochrana vozidla URBAN GUARD Plus

„Plus“ jde ještě o krok dál a znamená lokalizaci odcizených vozidel.

U některých vozidel může kvůli problémům s dodávkami docházet k dočasnému omezení dostupnosti komunikačního modulu (LTE). Tím jsou dotčeny zejména služby Mercedes me connect včetně systému tísňového volání (eCall). Průběžně aktualizované informace jsou k dispozici u prodejců Mercedes-Benz.