MBUX a inteligentní asistenční systémy Vás intuitivně propojí s Vaším EQB, které nabízí až sedm sedadel pro Vaše potřeby.

EQB 300 4MATIC: spotřeba elektrického proudu v kWh/100 km (kombinovaná): 18,1 – 19,4; emise CO2 v g/km (kombinovaný provoz): 0.[1]
EQB 350 4MATIC: spotřeba elektrického proudu v kWh/100 km (kombinovaná): 18,1 – 19,4; emise CO2 v g/km (kombinovaný provoz): 0.[1]

[1] Spotřeba elektrického proudu byla zjištěna na základě nařízení 2017/1151/EU. Spotřeba elektrického proudu závisí na konfiguraci vozidla.

Prostor a flexibilita

Nabízí prostor pro velká dobrodružství.

Nabídka míst k sezení a objemu zavazadlového prostoru nového EQB je stejně variabilní a rozmanitá jako Váš život. Využijte flexibilitu podle potřeby: podle toho, zda s sebou chcete vzít více cestujících, nebo velká zavazadla – EQB je stvořeno s velkorysým prostorem.

3 řady sedadel

7 sedadel

1710 litrů objemu zavazadlového prostoru

Se svým vysoce variabilním a velkoryse koncipovaným interiérem je EQB perfektním společníkem pro rozmanitý životní styl. Tento flexibilní univerzální talent nabízí s až sedmi místy k sezení ideální kombinaci prostoru, komfortu a funkčnosti. Velký zavazadlový prostor lze ještě dále rozšířit díky možnosti děleného sklopení a podélného posunutí zadních sedadel. Neobyčejně vhodné pro rodiny: upevnění dětských sedaček ISOFIX jsou v EQB v druhé a třetí řadě sedadel celkem na čtyřech místech, což umožňuje obzvláště snadnou a bezpečnou montáž dětských sedaček. Ve druhé řadě sedadel mohou být, v závislosti na zákonných předpisech, dokonce používány takzvané dětské sedačky i-Size. Kromě toho lze upevnit dětskou sedačku nebo dětskou skořepinovou sedačku na sedadlo spolujezdce.

Třetí řada sedadel se dvěma sedadly

EQB

Sklopná třetí řada sedadel nabízí místo až pro dvě další osoby s tělesnou výškou maximálně 1,65 m. Při kompletním sklopení třetí řady sedadel vznikne téměř rovná plocha – ideální pro naložení nejrůznějších přepravovaných předmětů.

Zadní sedadla s podélným nastavením a pomoc při nastupování a vystupování EASY-ENTRY

Zadní sedadla s podélným nastavením a pomoc při nastupování a vystupování EASY-ENTRY

Zadní sedadla v EQB jsou nastavitelná v podélném směru, a zvyšují tak flexibilitu interiéru. Několika pohyby rukou lze sedadla ve druhé řadě posunout až o 140 mm.
Díky pomoci při nastupování a vystupování EASY-ENTRY lze vnější zadní sedadla dokonce ve spojení se třetí řadou sedadel posunout až o 220 mm dopředu a opěradla levého a středního sedadla nebo pravého sedadla sklopit dopředu – pro obzvláště pohodlný přístup ke třetí řadě sedadel.

Sada pro zavazadlový prostor

Sada pro zavazadlový prostor

Standardní sada pro zavazadlový prostor nabízí řadu možností uložení: sítě a upínací pás v bočním obložení mimo jiné usnadňují upevnění nákladu.

HANDS-FREE ACCESS

HANDS-FREE ACCESS

Funkce HANDS-FREE ACCESS umožňuje komfortní a bezdotykové otevření dveří zavazadlového prostoru máchnutím mohou pod nárazník.

MBUX

Inteligentní asistent na palubě.

Inteligentní multimediální systém je intuitivně ovladatelnou řídicí centrálou ve Vašem EQB.

MBUX představuje ve Vašem EQA inteligentní řídicí centrálu. Vše, co potřebujete pro ovládání: svoji intuici.

EQB

Asistent MBUX v interiéru

Asistent MBUX v interiéru

Inovativní systém, který reaguje na Vaše pohyby: pohyby rukou a paží aktivujete vybrané funkce, jako například osvětlení vozidla. O zvýšení komfortu ovládání se stará dotyková obrazovka, jejíž ovládací prvky se zvýrazní, jakmile přiblížíte své ruce k displeji.

Ovládání hlasem

Ovládání hlasem

Dvě slova pro bezpočet přání: pomocí povelu „Ahoj Mercedesi“ aktivujete systém ovládání hlasem MBUX, který Vás poslouchá na slovo – máte přístup k nejrůznějším funkcím jako ovládání teploty, monitorování dojezdu a systémy předpovědi počasí. Systém ovládání přirozeným hlasem se dokáže učit a je průběžně aktualizován.

Dotykové ovládání

Dotykové ovládání

Ovládejte multimediální systém MBUX, jak sami chcete: ať už tlačítky dotykového ovládání na volantu, pomocí touchpadu ve středové konzole nebo pomocí velkého dotykového displeje s úhlopříčkou 26 cm (10,25“). Snadno srozumitelné symboly zajistí vysoký komfort ovládání.

Vzhledy zobrazení

Vzhledy zobrazení

Přizpůsobte si kokpit podle svých potřeb. Na plně digitálním displeji sdruženého přístroje si můžete podle nálady zvolit některý z následujících vzhledů zobrazení: Modern Classic, Sport nebo Progressive se změnou barvy podle zobrazených informací.

Head-up displej

Head-up displej

Head-up displej jako součást sady inovativních funkcí MBUX promění čelní okno v digitální kokpit: virtuálně vytvořený obraz je promítán do přirozeného zorného pole řidiče – díky tomu si za jízdy zachováte přehled o důležitých informacích souvisejících s dopravní situací. Pro soustředěný a sportovní pocit z jízdy.

Temperování

Temperování

Rozhodujte o teplotě v interiéru Vašeho EQB: díky temperování s inteligentním tepelným managementem může být Vaše vozidlo za chladných dnů zahříváno a v létě příjemně ochlazováno. Ještě pohodlnější je, když přes multimediální systém MBUX nebo přes aplikaci Mercedes me jednoduše předem nastavíte čas odjezdu.

Konektivita

Inteligentně propojený.

Zažijte v EQB intuitivní konektivitu mezi Vámi, Vaším chytrým telefonem a Vaším vozidlem.

Integrace chytrého telefonu

Integrace chytrého telefonu

Snadný a rychlý přístup k nejdůležitějším aplikacím Vašeho chytrého telefonu: díky integraci chytrého telefonu se Váš mobilní telefon propojí přes Apple CarPlay® a Android Auto® s multimediálním systémem, a zajistí tak komfortní ovládání během jízdy. Rychle a snadno můžete používat také aplikace od jiných poskytovatelů, jako např. Spotify.

Bezdrátové nabíjení

Bezdrátové nabíjení

Nabíjení během jízdy: s induktivní nabíjecí plochou ve středové konzole dostupnou za příplatek bude Váš kompatibilní chytrý telefon bezdrátově nabíjen – nezávisle na modelu a značce.

Mercedes me connect

Nesmírně komfortní ‒ s digitálními službami od Mercedes-Benz.

Se službami Mercedes me connect a vhodnými aplikacemi Mercedes me zažijete navýšení komfortu, bezpečnosti, radosti z jízdy a digitální podpory, protože díky nim ve vozidle získáte důležité informace a praktické funkce pro Váš Mercedes a chytrý telefon.

Díky široké nabídce služeb Mercedes me connect máte na palubě kdykoliv kompletní zážitek z jízdy ‒ zcela podle Vaší volby. Protože Vy rozhodujete, které z těchto služeb chcete aktivně využívat. A s vhodnými aplikacemi v chytrém telefonu máte trvalý přehled o důležitých informacích a praktických funkcích Vašeho Mercedesu, i když jste mimo vozidlo.

Mercedes me connect

Výrazné prvky:

  • Komfort
  • Dálkové ovládání
  • Navigace
  • Ochrana vozidla

U některých vozidel může kvůli problémům s dodávkami docházet k dočasnému omezení dostupnosti komunikačního modulu (LTE). Tím jsou dotčeny zejména služby Mercedes me connect včetně systému tísňového volání (eCall). Průběžně aktualizované informace jsou k dispozici u prodejců Mercedes-Benz. 

Komfortní služby

Bezproblémová jízda na elektrický pohon.

Komfortní služby pro vozidla Mercedes-EQ Vám usnadňují každodenní používání vozidla a zvyšují komfort a bezpečnost.

EQB

Dlouhodobé bezstarostné používání vozidla se službami z oblasti údržby, oprav, garance nebo poruch. Komfortní služby pro EQB obsahují atraktivní sady služeb a zákaznický servis, jaký od společnosti Mercedes-Benz očekáváte. Bezproblémovou návštěvu servisu zajistí například servisní sada „služba vyzvednutí a přistavení vozidla“, se kterou je Vaše EQB vyzvednuto za účelem provedení údržbových prací a na přání přivezeno zpět.

Bezpečnost

Pro Vaši bezpečnost. A bezpečnost Vašich cestujících.

Vaše EQB Vás bude podporovat při jízdě pomocí inteligentních asistenčních systémů a může Vás, Vaše cestující a ostatní účastníky silničního provozu v určitých situacích ochránit před potenciálním nebezpečím.

EQB

Asistenční systémy

Sada jízdních asistentů.

Sada jízdních asistentů.

Vydejte se na cestu k autonomní jízdě: moderní systémy Vás přiměřeně situaci podporují při regulaci rychlosti, řízení a při nebezpečí kolize. Tímto způsobem lze snížit riziko nehody a cestující a účastníci silničního provozu jsou účinně chráněni. Do svého cíle tak dorazíte bezpečně a bez stresu.

Asistent dopravního značení.

  Asistent dopravního značení.

Pomáhá Vám zachovat si přehled: asistent dopravního značení může díky inteligentnímu propojení údajů z kamery a mapových dat nejenom rozpoznávat rychlostní limity, zákazy předjíždění a jejich ukončení, nýbrž také zobrazovat zákazy vjezdu a varovat Vás před jízdou v protisměru.

 

Asistent sledování mrtvého úhlu.

Asistent sledování mrtvého úhlu za Vás pozorně sleduje situaci – zejména pokud aktivujete směrová světla. Systém Vás tak může opticky a akusticky varovat před bočními kolizemi s jinými účastníky silničního provozu v mrtvém úhlu. Systém zůstává bdělý i po jízdě a může Vás varovat, pokud otevřete dveře v nesprávném okamžiku.
Na obrázku je grafické znázornění funkce aktivního asistenta jízdy v pruzích v EQB od Mercedes-EQ.

Aktivní asistent jízdy v pruzích.

Pokud náhodně přejedete přerušovanou nebo plnou čáru, varuje Vás systém vibracemi volantu. U plné čáry, nebo pokud je jízdní pruh za přerušovanou čarou rozpoznán jako obsazený, zasáhne asistent navíc jednostranným brzděním.

Aktivní brzdový asistent.

Aktivní brzdový asistent Vám může pomoci zabránit nehodám s jinými účastníky silničního provozu v důsledku najetí zezadu. K tomu účelu nabízí systém kromě varovné funkce odstupu a varování před nárazem zejména podporu při brzdění podle situace – až po brzdění.

Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC.

Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC Vám podstatným způsobem usnadňuje řízení a je schopný automaticky regulovat odstup od vozidla jedoucího vpředu. Pokud se vozidlo například blíží k zatáčce, může systém předvídavě snížit rychlost jízdy.

Aktivní asistent rychlostního omezení.

Aktivní asistent rychlostního omezení Vám pomáhá dodržovat rychlostní omezení také v nepřehledných situacích. Kamera rozpoznává rychlostní omezení, která automaticky přebírá aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC a nastavuje je jako požadovanou rychlost – pro vyšší bezpečnost a komfort jízdy.

Sada osvětlení

Světlomety LED High Performance

Světlomety LED High Performance

Světlomety LED High Performance Vám nabízí vyšší bezpečnost v noci a nezaměnitelný, výrazný vzhled. Díky technologii LED osvítíte vozovku lépe než běžnými světlomety – a to při nižší spotřebě energie. Příjemná kvalita světla šetří Váš zrak. Neboť rovnoměrně jasné, teplé bílé světlo světlometů LED High Performance se blíží teplotě barvy denního světla více než halogenové světlomety.

Asistent adaptivních dálkových světel

Asistent adaptivních dálkových světel

Systém aktivujete pomocí ovládání a poté využíváte výhod dalekého dosahu světlometů. Vždy, když asistent adaptivních dálkových světel neregistruje žádná vozidla vpředu nebo protijedoucí vozidla, rozsvítí dálková světla. S jeho pomocí můžete lépe vidět vozovku nebo rozpoznat nebezpečí. A navíc: nemusíte neustále sami přepínat na potkávací světla.

Parkování

Sada pro parkování s kamerou 360°

Sada pro parkování s kamerou 360°

Zaparkujte pohodlně. Dvojice sestávající z aktivního parkovacího asistenta a kamery 360° Vás podporuje již při hledání parkovacího místa a následně také při parkování, výjezdu z parkovacího místa a manévrování. Zaujme především náhledem celého okolí díky kameře 360°, včetně virtuálního pohledu z ptačí perspektivy.

Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání.

Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání.

S touto sadou zvládnete s přehledem zaparkovat i na úzká parkovací místa. Komfortní funkce: aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC pro Vás nejdříve vyhledává vhodné parkovací místo a následně asistuje při parkování. Více klidu je také heslem pro zpětnou kameru pro couvání, která díky přehledu o dění za vozidlem dokáže zabránit drahým opravám poškozených plechů.

Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC

Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC

Parkovací asistent PARKTRONIC Vás podporuje při parkování a pojíždění. Ultrazvukové snímače sledují oblast před Vaším vozidlem a za ním. Optické a akustické pokyny Vám pomohou lépe odhadnout odstup od rozpoznaných překážek a vyvarovat se nepříjemným škodám vzniklým při parkování.

Komplexní bezpečnost

PRE-SAFE®

PRE-SAFE®

Systém PRE-SAFE® pro Vás využívá čas před hrozící nehodou. Řada opatření přitom může snížit zatížení cestujících vznikající při nehodě. Inovativní PRE-SAFE® Sound generuje v reproduktorech šum a může spustit ochranný reflex: Váš sluch se na krátkou dobu odpojí, čímž se chrání před hlasitými zvuky nárazu.

Kolenní airbag

Kolenní airbag

Kolenní airbag může ochránit Vaše nohy při závažném předním nárazu před kontaktem se sloupkem řízení nebo s přístrojovou deskou. Tímto způsobem lze zabránit zranění nebo zmírnit jeho následky. Přitom se během tisícin sekundy rozvine vzduchový polštář a stabilizuje celé tělo. Celý zádržný systém včetně bezpečnostního pásu tedy pracuje v dokonalé souhře.

Boční airbagy v zadní části.

Boční airbagy v zadní části mohou ochránit hrudní oblast cestujících na vnějších zadních sedadlech při závažném bočním nárazu. Spolu se standardními okenními airbagy tak máte k dispozici vysoký ochranný potenciál pro zabránění zraněním, případně zmírnění jejich následků. K tomu účelu se mezi stranou dveří a cestujícím vytvoří vzduchový polštář.

Ochrana vozidla URBAN GUARD*.

Sada ochrany vozidla URBAN GUARD nabízí kompletní monitorování. Zahrnuje ochranu proti vloupání a odcizení vozidla a také ochranu proti odtažení, která dokáže rozpoznat změny polohy vozidla. Optické a akustické varování se spustí také v důsledku pohybů v interiéru. Rozpoznání odcizení a kolize při parkování od Mercedes me Vás v takovém případě informuje prostřednictvím aplikace.

* Pro využívání služeb je nutná registrace na portálu Mercedes me a odsouhlasení uživatelských podmínek služeb Mercedes me connect. Navíc musí být příslušné vozidlo propojeno s uživatelským účtem. Po uplynutí prvotní doby platnosti lze služby za poplatek prodloužit. První aktivace služeb je možná do jednoho roku od první registrace nebo zprovoznění zákazníkem – v závislosti na tom, co nastane dříve

Systém tísňového volání Mercedes-Benz.

Systém tísňového volání Mercedes-Benz může v případě nouze poskytnout rozhodující časovou výhodu. Přes komunikační modul s vlastní SIM kartou je při rozpoznání nehody automaticky spuštěno tísňové volání, které může zkrátit čas do příjezdu záchranných složek. Tísňové volání pro zajištění pomoci lze spustit také manuálně.

TIREFIT.

Rychlé přechodné řešení při drobném defektu pneumatiky. Defekt pneumatiky vzniklý najetím na hřebík nebo střepy utěsní těsnicí prostředek aplikovaný pomocí vzduchového kompresoru. Díky tomu můžete pokračovat v jízdě do nejbližšího servisu rychlostí až 80 km/h.

Pneumatiky s možností nouzové jízdy po defektu.

Zachovejte si mobilitu i při ztrátě tlaku vzduchu v jedné nebo více pneumatikách. Díky zesílené boční stěně pneumatik můžete s vozidlem odjet z nebezpečných oblastí, např. tunelů nebo dálnic a zamířit do nejbližšího servisu. Podle naložení lze jet až do vzdálenosti 80 kilometrů maximální rychlostí 80 km/h.