EQB v číslech.

EQB 300 4MATIC: spotřeba elektrického proudu v kWh/100 km (kombinovaná): 18,1 – 19,4; emise CO2 v g/km (kombinovaný provoz): 0.[1]
EQB 350 4MATIC: spotřeba elektrického proudu v kWh/100 km (kombinovaná): 18,1 – 19,4; emise CO2 v g/km (kombinovaný provoz): 0.[1]

[1] Spotřeba elektrického proudu byla zjištěna na základě nařízení 2017/1151/EU. Spotřeba elektrického proudu závisí na konfiguraci vozidla.

Jízdní výkon

Síly, které lze změřit.

Díky plnému točivému momentu dostupnému již při rozjezdu dokáže EQB bez problémů zrychlit – a tím zajistit fascinující potěšení z jízdy na elektrický pohon. Vysoké hodnoty výkonu navíc umožňují mimořádnou jízdní dynamiku.

Výkon 168 - 215 kW[1]

Točivý moment 390 - 520 Nm při ot./min[1]

Maximální rychlost 160 km/h

[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu podle nařízení (ES) č. 715/2007 v aktuálně platném znění.

Elektrické hnací ústrojí

Síla elektřiny v kompaktní podobě.

Jízdní dynamiku elektrického pohonu zajišťují u EQB dva výkonné motory: asynchronní motor na přední nápravě a synchronní motor s trvalým magnetem na zadní nápravě. Spolu s chladicí soustavou, výkonovou elektronikou a jednostupňovou převodovkou s pevným převodem včetně diferenciálu tvoří optimálně integrovanou, kompaktní jednotku – elektrické hnací ústrojí (eATS).

2 Motory

4 Jízdní programy

Komponenty elektrického hnacího ústrojí (eATS).
Komponenty elektrického hnacího ústrojí (eATS).

Akumulátor

Nejdůležitější součást vozu EQB.

Vysokonapěťový lithium-iontový akumulátor je centrálním zásobníkem energie pro elektrický pohon vozu EQB a poskytuje využitelný obsah energie 66,5 kWh. Je umístěn v několika modulech v podlaze vozidla, což je výhodné z hlediska těžiště a prostorově úsporného uspořádání. Kromě toho se v přední části nachází ochranný štít, který může zásobník energie ochránit před vniknutím cizích těles. Speciální garance pro vysokonapěťový akumulátor, jako například certifikát akumulátoru s příslibem výkonu až na osm let, respektive do ujetí 160 000 kilometrů, zaručují dlouhodobé potěšení z jízdy.

66,5 kWh max. obsah energie

367 V maximální napětí

187,5 Ah jmenovitá kapacita

EQB

Bezstarostná jízda na elektrický pohon.

Bezstarostnou mobilitu zajistí služby a garanční plnění speciálně koncipované pro elektromobily od Mercedes-EQ. Například certifikát akumulátoru zajišťuje příslib výkonu až osm let nebo do ujetí 160 000 kilometrů a tím zaručuje dlouhé potěšení z jízdy.

EQB

Inteligentní tepelný management

Efektivní tepelný management nového EQB.

S důmyslným tepelným managementem a tepelným čerpadlem nabízí EQB vysoký komfort klimatizování: řada inovativních detailů, jako využití zbytkového tepla, zajišťuje vysokou účinnost a dlouhý dojezd.

EQB

Pohon všech kol

Pro lepší trakci a ještě větší potěšení z jízdy.

Díky silnému pohonu všech kol dorazíte s vozem EQB do svých cílů – také za mokra, na sněhu a náledí.

Plně variabilní pohon všech kol 4MATIC zajistí suverénní jízdní vlastnosti i na nezpevněném povrchu. Systém zlepšuje trakci a jízdní stabilitu – pro vyšší bezpečnost dokonce i za mokra, na sněhu a náledí. Kromě toho je 4MATIC technickým základem pro dynamické jízdní vlastnosti vozu EQB, a zaručuje tak ještě větší potěšení z jízdy.

EQB

Rozměry

Rozměry elektromobilu v číslech.

Objem prostoru s pozoruhodnou velikostí pro Vaše individuální potřeby přepravy.

Pohled zepředu
Pohled zepředu

Pohled zezadu
Pohled zezadu

Pohled z boku
Pohled z boku

Pohled shora
Pohled shora