Vtiskněte svému EQB individuální podobu.

EQB 300 4MATIC: spotřeba elektrického proudu v kWh/100 km (kombinovaná): 18,1 – 19,4; emise CO2 v g/km (kombinovaný provoz): 0.[1]
EQB 350 4MATIC: spotřeba elektrického proudu v kWh/100 km (kombinovaná): 18,1 – 19,4; emise CO2 v g/km (kombinovaný provoz): 0.[1]

[1] Spotřeba elektrického proudu byla zjištěna na základě nařízení 2017/1151/EU. Spotřeba elektrického proudu závisí na konfiguraci vozidla.

Standardní výbava

Standardní výrazné prvky.

Řada atraktivních designových, komfortních a bezpečnostních prvků je u EQB obsažena již ve standardní výbavě.

EQB

Světelný pás LED.

Světelný pás vpředu na horní straně masky chladiče s černým panelem a vzadu mezi koncovými světly LED je optickým a výrazným identifikačním prvkem vozu EQB.

Světlomety LED High Performance.

Světlomety LED High Performance Vám nabízí vyšší bezpečnost v noci a nezaměnitelný, výrazný vzhled. Díky technologii LED osvítíte vozovku lépe než běžnými světlomety – a to při nižší spotřebě energie.
Po aktivaci asistenta adaptivních dálkových světel pomocí ovládání budete využívat výhody dalekého dosahu světlometů. Vždy, když systém neregistruje žádná vozidla vpředu nebo protijedoucí vozidla, rozsvítí dálková světla. S jeho pomocí můžete lépe vidět vozovku nebo rozpoznat nebezpečí. A navíc: nemusíte neustále sami přepínat na potkávací světla.

Progressive.

Linie výbavy Progressive dodává Vašemu vozidlu výrazně hodnotnější vzhled. Přidaná hodnota, kterou uvidíte a pocítíte: například v podobě komfortních sedadel v syntetické kůži ARTICO a tkanině Fléron včetně sady komfortních sedadel nebo volantu čalouněného kůží. Exteriéru dodávají hodnotný vzhled aerodynamická 18palcová kola z lehké slitiny a pevný střešní nosič v leštěném hliníku.

Sada pro zavazadlový prostor.

Přepravujte předměty denní potřeby a předměty pro volný čas ještě praktičtěji a bezpečněji. Sada pro zavazadlový prostor kombinuje další možnosti uložení a připojení, jako např. 12V zásuvku. Váš vůz získá více variability a stane se miniaturní elektrickou nabíjecí stanicí. Napájí například Vaši chladicí tašku pro nákup nebo pro pobyt na pláži.

Dveře zavazadlového prostoru EASY-PACK.

Opravdu praktická funkce: dveře zavazadlového prostoru EASY-PACK lze elektricky otevřít a zavřít a usnadnit tak nakládání a vykládání zavazadlového prostoru. Otevírání zavazadlového prostoru můžete pohodlně spustit stisknutím tlačítka a dalším stisknutím ho kdykoli přerušit.

Zpětná kamera pro couvání.

Zpětná kamera pro couvání zobrazuje okolí za vozidlem na media displeji. Díky různým náhledům můžete získat přehled o skrytých překážkách a obrubnících. I na nepřehledných parkovacích místech tak můžete řídit s dobrým pocitem. Obraz kamery Vám kromě toho usnadňuje řízení a připojování přívěsů.

Sady výbavy

Správná sada pro každý požadavek.

Tři příplatkové, vzájemně na sebe navazující sady výbavy postupně rozšiřují řadu výrazných prvků z oblasti komfortu, bezpečnosti a techniky. Ceny jednotlivých sad výbavy se však nesčítají – na závěr zaplatíte přesně tu cenu sady, kterou si zvolíte.

Sada Advanced.

EQB

Sada Advanced doplní Vaše vozidlo o estetické a užitečné doplňky. V interiéru splývají dva brilantní displeje o úhlopříčce 26 cm (10,25") do širokoúhlého kokpitu a vytváří digitální řídicí centrálou. Kromě toho Vám různé asistenční systémy pomohou zachovat si přehled i ve stresujících situacích.

 • Širokoúhlý kokpit sestávající z media displeje a plně digitálního displeje sdruženého přístroje, z nichž každý má úhlopříčku obrazovky 26 cm (10,25")
 • Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání
 • Sada zrcátek
 • Asistent sledování mrtvého úhlu

Sada Advanced Plus.

S touto sadou získáte o poznání vyšší komfort. Jako doplněk k sadě Advanced obdržíte navíc komfortní sadu KEYLESS-GO. K Vašemu pohodlí během jízdy přispívá také dvouzónová automatická klimatizace THERMOTRONIC a kvalitní soundsystém Advanced, zatímco Váš chytrý telefon můžete bezdrátově nabíjet.

EQB
Systém bezdrátového nabíjení pro mobilní koncová zařízení

 • Systém bezdrátového nabíjení pro mobilní koncová zařízení
 • Automatická klimatizace THERMOTRONIC
 • Komfortní sada KEYLESS-GO
 • Soundsystém Advanced
 • Širokoúhlý kokpit sestávající z media displeje a plně digitálního displeje sdruženého přístroje, z nichž každý má úhlopříčku obrazovky 26 cm (10,25")
 • Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání
 • Sada zrcátek
 • Asistent sledování mrtvého úhlu

Sada Premium.

Tato sada pozvedne výbavu Vašeho Mercedesu na prvotřídní úroveň – jako doplněk obsahů sady Advanced a Advanced Plus. Například panoramatické posuvné střešní okno propouští do interiéru více světla nebo čerstvého vzduchu. Nabídku dotváří excelentní zvuk surround soundsystému Burmester® a sada pro parkování s kamerou 360°.

EQB
Surround soundsystém Burmester®

 • Sada pro parkování s kamerou 360°
 • Surround soundsystém Burmester®
 • Systém bezdrátového nabíjení pro mobilní koncová zařízení
 • Automatická klimatizace THERMOTRONIC
 • Komfortní sada KEYLESS-GO
 • Širokoúhlý kokpit sestávající z media displeje a plně digitálního displeje sdruženého přístroje, z nichž každý má úhlopříčku obrazovky 26 cm (10,25")
 • Sada zrcátek
 • Asistent sledování mrtvého úhlu

U některých vozidel může kvůli problémům s dodávkami docházet k dočasnému omezení dostupnosti komunikačního modulu (LTE). Tím jsou dotčeny zejména služby Mercedes me connect včetně systému tísňového volání (eCall). Průběžně aktualizované informace jsou k dispozici u prodejců Mercedes-Benz.

Příplatkové výbavy

Další výrazné prvky pro Vaše EQB.

Pro ještě vyšší komfort, bezpečnost nebo funkčnost: objevte všechny dostupné příplatkové výbavy, které můžete za příplatek zvolit ke každé ze tří sad výbavy.

Komfort

Panoramatické posuvné střešní okno.

Ať už otevřené, nebo zavřené: díky panoramatickému posuvnému střešnímu oknu, které je dostupné za příplatek, zažijete fascinující pocit svobody a v interiéru si užijete příjemné světlé prostředí. Toto velkoryse pojaté posuvné střešní okno působí jedinečně také zvenčí, neboť dodává exteriéru lehkost a exkluzivitu.
Za slunečných dnů poskytne elektricky ovládaná sluneční roleta v případě potřeby stín. U zaparkovaného vozidla lze panoramatické posuvné střešní okno otevřít a zavřít také zvenku – pomocí klíčku s funkcemi „komfortní otevírání“ a „komfortní zavírání“.

EQB

Sada energizujícího komfortu Plus.

Nechte se povzbuzovat během jízdy: se sadou energizujícího komfortu budou analyzovány aktuální údaje jako dopravní situace, počasí nebo doba trvání jízdy a také Váš pocit pohody. Pomocí desetiminutových programů je aktivováno klimatizování, ambientní osvětlení, hudba a funkce sedadel jako vyhřívání nebo masáž (ne v kombinaci s linií AMG), což Vám zajistí vysoký komfort a také delší výkonnost za volantem.

EQB

Vyhřívání sedadla pro řidiče a spolujezdce.

Vyhřívání sedadla rychle zajistí příjemnou teplotu sedáku a opěradla. Intenzitu lze zvolit ve třech stupních.

Vyhřívání volantu.

Vyhřívaný multifunkční volant Vás bude za chladných dnů rozmazlovat příjemným zahřátím rukou, které je obzvláště rychlé, neboť vyhřívání volantu není závislé na vozidle.

Nastavitelné tlumení.

Intenzivnější radost z jízdy v zatáčkách nebo vyšší komfort na dlouhých trasách – podvozek s nastavitelným tlumením nabízí obě tyto přednosti. Přes DYNAMIC SELECT si můžete zvolit jízdní programy Sport, Comfort nebo Eco.

Elektricky nastavitelné sedadlo řidiče a spolujezdce s paměťovou funkcí.

S paměťovou funkcí můžete uložit a pohodlně zvolit až tři různé polohy sedadla. Přitom můžete sedadlo velmi jednoduše elektricky a plynule dodatečně seřídit. Pokud jste si vytvořili uživatelský profil, musíte ho aktivovat na centrálním displeji, abyste mohli načíst svá osobní nastavení.

Sada ortopedických sedadel.

Sada ortopedických sedadel přizpůsobí sedadlo pomocí většího nebo menšího množství vzduchu v bočnicích jako oblek střižený na míru. Pokud nastavíte opěradla tak, aby byla obzvlášť úzká, zlepší se boční opora pro sportovní jízdní manévry. Nafukovací komory zase vytváří masážní efekt v oblasti bederní páteře.

Ventilace sedadla řidiče a spolujezdce.

Ventilace sedadla odvětrává a ochlazuje přední sedadla. Za chladného počasí zajistí vyhřívání sedadla na sedáku a opěradle rychle příjemnou teplotu.

Bezpečnost

Systém PRE-SAFE®.

Systém PRE-SAFE® pro Vás využívá čas před hrozící nehodou. Řada opatření přitom může snížit zatížení cestujících vznikající při nehodě. Inovativní PRE-SAFE® Sound generuje v reproduktorech šum a může spustit ochranný reflex: Váš sluch se na krátkou dobu odpojí, čímž se chrání před hlasitými zvuky nárazu.
Se systémem PRE-SAFE® mohou být přední bezpečnostní pásy v nebezpečných situacích elektricky předepnuty, aby byla omezena volná délka bezpečnostního pásu. Tímto způsobem lze omezit posunutí cestujících směrem dopředu při brzdění a smyku již před hrozící nehodou. V určitých případech se automaticky zavřou boční okna nebo panoramatické posuvné střešní okno. Navíc se sedadlo spolujezdce posune do polohy vhodnější pro náraz.

EQB

Sada jízdních asistentů.

Vydejte se na cestu k autonomní jízdě: moderní systémy Vás přiměřeně situaci podporují při regulaci rychlosti, řízení a při nebezpečí kolize. Řada snímačů snímá a vyhodnocuje Vaše okolí v reálném čase, aby bylo minimalizováno riziko nehody – všechny informace jsou inteligentně propojovány. Díky tomu můžete své cestující a ostatní účastníky silničního provozu efektivně chránit a pohodlně dorazit do cíle.

EQB

Asistent dopravního značení.

Asistent dopravního značení může díky inteligentnímu propojení údajů z kamery a mapových údajů rozpoznávat rychlostní omezení, zákazy předjíždění a jejich ukončení. Může zobrazit také zákazy vjezdu a varovat Vás před jízdou v protisměru.

Boční airbagy v zadní části.

Boční airbagy v zadní části mohou ochránit hrudní oblast cestujících na vnějších zadních sedadlech při závažném bočním nárazu. K tomu účelu se mezi stranou dveří a cestujícím vytvoří vzduchový polštář.

Ochrana vozidla URBAN GUARD*.

Sada ochrany vozidla URBAN GUARD nabízí kompletní monitorování. Zahrnuje ochranu proti vloupání a odcizení vozidla a také ochranu proti odtažení, která dokáže rozpoznat změny polohy vozidla.

* Pro využívání služeb je nutná registrace na portálu Mercedes me a odsouhlasení uživatelských podmínek služeb Mercedes me connect. Navíc musí být příslušné vozidlo propojeno s uživatelským účtem. Po uplynutí prvotní doby platnosti lze služby za poplatek prodloužit. První aktivace služeb je možná do jednoho roku od první registrace nebo zprovoznění zákazníkem – v závislosti na tom, co nastane dříve

Determální tmavě tónovaná skla.

S tmavým tónováním zadních bočních oken a zadního okna zdůrazníte sportovní a individuální charakter. Cestující v zadní části a interiér jsou zároveň chráněni před zvědavými pohledy a přímým slunečním zářením.

Funkčnost

Sada inovací MBUX s asistentem MBUX v interiéru a head-up displejem.

Digitální řídicí centrála pro Váš interiér: s touto sadou rozšíříte funkční spektrum kokpitu a multimediálního systému MBUX. Kombinace inovativních a osvědčených výbav, jako head-up displej a asistent v interiéru, Vám nabízí ideální předpoklady pro komfortní ovládání: vybrané funkce můžete například intuitivně a bezdotykově ovládat pomocí pohybů rukou a paží.

EQB

Integrace chytrého telefonu.

Integrace chytrého telefonu propojí mobilní telefon přes Apple CarPlay® a Android Auto® s multimediálním systémem. Tímto způsobem získáte pohodlný přístup k nejdůležitějším aplikacím Vašeho chytrého telefonu. Rychle a snadno můžete používat také aplikace od jiných poskytovatelů, jako např. Spotify.

EQB

Rozšířená realita MBUX pro navigaci.

Pro lepší zvládání komplexních dopravních situací propojuje rozšířená realita MBUX pro navigaci virtuální svět s tím skutečným. Tato technologie integruje navigační a dopravní informace do obrazu přenášeného kamerou. Do svého cíle dorazíte rychle, bezpečně a bez stresu.

U některých vozidel může kvůli problémům s dodávkami docházet k dočasnému omezení dostupnosti komunikačního modulu (LTE). Tím jsou dotčeny zejména služby Mercedes me connect včetně systému tísňového volání (eCall). Průběžně aktualizované informace jsou k dispozici u prodejců Mercedes-Benz.

Multifunkční sportovní volant.

Multifunkční sportovní volant čalouněný kůží nappa s ovládacími panely v chromu a místy úchopu v mikrovláknu DINAMICA perfektně padne do rukou. Je to vysněný partner pro rychlou změnu směru při dynamické jízdě.

Orientační osvětlení s projekcí loga značky.

Orientační osvětlení promítá logo značky v technologii LED vedle otevřených předních dveří. To funguje nejen jako atraktivní prvek v tmavém prostředí. Přídavné světlo Vám navíc zajistí příjemné nastupování a vystupování.

Pneumatiky s možností nouzové jízdy po defektu.

Zachovejte si mobilitu i při ztrátě tlaku vzduchu v jedné nebo více pneumatikách. Díky zesílené boční stěně pneumatik můžete s vozidlem odjet z nebezpečných oblastí, např. tunelů nebo dálnic a zamířit do nejbližšího servisu.

Vyhřívané ostřikovače oken.

Pro Váš volný výhled a bezpečnou jízdu i za chladných teplot je systém ostřikovačů oken vyhříván. V zimě se tak lze mimo jiné vyhnout typickému zamrzání oken. Své čelní okno tak můžete optimálně čistit.

Dělicí síť.

Dělicí síť Vás může chránit před nedostatečně upevněnými předměty v zavazadlovém prostoru. Manipulace s dělicí sítí je přitom velmi snadná. Můžete ji namontovat a opět odmontovat několika pohyby rukou.