Elektřina našla svou sílu. Brzy k dispozici.

Dojmy

Plné nabití výkonu Mercedes-AMG.

Nový vůz Mercedes-AMG EQE spojuje elektrifikaci a digitalizaci. Stejně dechberoucí jako jeho hodnoty zrychlení je také plně digitální kokpit interiéru s MBUX Hyperscreen. Mercedes-AMG EQE je dostupný ve dvou výkonových variantách.

EQE Exteriér AMG
Exteriér AMG

Interiér AMG
Interiér AMG

AMG Performance
AMG Performance

Výrazné prvky vozidla

Z elektrického vozidla se tak stává extatické.

Pomocí vybraných komponentů High Performance umocňuje Mercedes-AMG design, interiér a zážitek z jízdy vozem EQE.

EQE

Vysoký výkon, kamkoliv se podíváte.

Okamžitě jste ho poznali. Nezaměnitelná maska chladiče specifická pro AMG s černým panelem a vertikálními výztuhami, integrovanou hvězdou Mercedes a nápisem „AMG“ a předním nárazníkem v typickém designu křídla AMG ve tvaru písmene A. Stejně stylová jako odtrhová hrana na zádi specifická pro AMG nebo zadní nárazník v barvě vozu s aerodynamicky optimalizovaným difuzorem a třemi lamelami v chromu jako označení AMG EV. K tomu sportovní design se siluetou připomínající kupé a všemi typickými prvky od Mercedes-EQ. Krátké převisy, dynamická záď a kola z lehké slitiny AMG lícující s vnější konturou vozidla propůjčují vozu Mercedes-AMG EQE společně se svalnatými bočními partiemi výrazný atletický charakter.

EQE

Nastupte a dobře se připoutejte.

Hyperscreen vozidla EQE se snoubí s vysokým výkonem modelů AMG. Dechberoucí kombinace. Dalšími důležitými výbavami jsou sportovní sedadla AMG se specifickým vzorem, speciální potahy sedadel a červené bezpečnostní pásy a také za příplatek dostupný volant AMG Performance v kůži nappa nebo karbonu / mikrovláknu MIKROCUT, s hliníkovými řadicími pádly a tlačítky AMG na volantu. Odlišný vzhled zajišťuje také řada detailů: například sportovní pedály AMG, koberečky AMG a speciálně koncipovaná zobrazení kokpitu související s vysokým výkonem.

Emoce místo emisí.

Skutečný model AMG poznáte podle prvního tónu. Také čistě elektrický vůz Mercedes-AMG proto nabízí nezapomenutelný, autentický zvukový zážitek. Za příplatek je dokonce dostupný druhý, ještě intenzivnější zvukový svět AMG Performance.

Kompletně přepracované hnací ústrojí se dvěma elektromotory na zadní nápravě poskytuje ve voze Mercedes-AMG EQE 53 4MATIC+ výkon až 460 kW[1] (při RACE START s efektem boost až 505 kW[1]). O maximální dynamiku a kontrolu jízdy se starají komponenty High Performance jako plně variabilní pohon všech kol AMG Performance 4MATIC+, podvozek AMG RIDE CONTROL+ se vzduchovým odpružením, adaptivní nastavitelné tlumení a řízení zadní nápravy a také za příplatek dostupná vysoce výkonná keramická kompozitní brzdová soustava AMG.

[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu podle nařízení (ES) č. 715/2007 v aktuálně platném znění.