Plně elektrické a flexibilní – díky dlouhému dojezdu a technologii rychlonabíjení.

Dojezd

Dlouhý dojezd. Nulové lokální emise.

V novém EQE se Vám bude dobře cestovat: s dlouhým dojezdem, krátkými dobami nabíjení a nulovými lokálními emisemi.

Plně elektrický dojezd až 567-654 km (podle WLTP)[1]

Do 32 minut doba nabíjení na rychlonabíjecích stanicích

0 gramů CO2 mobilita bez lokálních emisí

[1] Uvedené hodnoty byly zjištěny podle předepsaného způsobu měření. Jedná se o „hodnoty CO2 podle zkušebního postupu WLTP“ ve smyslu čl. 2. 2 bodu 3 prováděcího nařízení (EU) 2017/1153. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočteny na základě těchto hodnot. Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky. Slouží jen k porovnání různých typů vozidel. Hodnoty se liší v závislosti na zvolených prvcích příplatkové výbavy a mohou se od konečných hodnot objednaného, nebo expedovaného vozidla odlišovat.

Inteligentní řízení energie

EQ s vysokým IQ.

Objevte inteligentní systémy nového EQE, které Vám aktivně pomáhají jezdit energeticky úsporně a předvídavě, abyste optimalizovali svůj dojezd. Electric Intelligence k tomu poskytuje ideální navigační parametry.

EQE

Jízdní režimy.

Jeďte tak, jak si přejete. Se systémem DYNAMIC SELECT lze zvolit jízdní programy ECO, COMFORT, SPORT a INDIVIDUAL. Standardní program COMFORT podporuje komfortní jízdní vlastnosti s optimálním vyvážením účinnosti a výkonu pro všechny jízdní situace. Režim Sport ještě temperamentněji mobilizuje enormní sílu elektrického pohonu. Nezávisle na jízdním programu můžete ovládat zpětné získávání energie z brzdění ve čtyřech stupních pomocí řadicích pádel na volantu.

Haptický pedál akcelerace.

Tento inovativní systém Vám pomáhá spořit energii. K tomu účelu s Vámi haptický pedál akcelerace komunikuje prostřednictvím optimálně přizpůsobeného bodu zvýšení odporu, díky čemuž přebírá dva důležité úkoly. Jednak systém v bodě zvýšení odporu omezuje potřebný dopředný moment. A dále může haptický pedál akcelerace zobrazit maximální rychlost, kterou byste měli jet, abyste pohodlně a optimálně dojeli cíle, aniž byste museli dělat další zastávky na nabíjení.

Asistent ECO.

Asistent ECO podporuje při předvídavé jízdě. Systém například analyzuje, zda před Vámi jede nějaké vozidlo, následuje rychlostní limit nebo klesání, a jako výsledek zobrazí doporučení, aby řidič uvolnil pedál akcelerace. Podle situace systém dále zjišťuje, zda by mělo vozidlo pokračovat v jízdě s co nejnižším jízdním odporem, a tudíž bez motoru, nebo zda by mělo zpětně získávat energii prostřednictvím vhodné rekuperace.

Aktivní asistent dojezdu.

Aktivní asistent dojezdu za jízdy průběžně kontroluje, zda bude zadaného cíle dosaženo s aktuálním stavem nabití akumulátoru. Pokud je tento stav příliš nízký a systém nenalezne žádnou alternativní trasu, bude Vás podporovat. V jízdních programech COMFORT a SPORT Vás aktivní asistent dojezdu upozorní, abyste přepnuli na účinnější jízdní program. Následně obdržíte upozornění ohledně maximální rychlosti, se kterou ještě můžete dosáhnout svého cíle.

Rekuperace.

EQE je vybaveno čtyřmi různými rekuperačními stupni. Pomocí kolébkových přepínačů na volantu lze ve stupních „D+“ (jízda bez motoru) až „D‒“ (intenzivnější rekuperace) nastavit, kolik energie z brzdění má být zpětně získáváno. V rekuperačním stupni D auto je aktivní asistent ECO, který reguluje intenzitu rekuperace podle příslušné jízdní situace.

Wallbox Mercedes-Benz

Snadné a pohodlné nabíjení doma. S wallboxem Mercedes-Benz.

Wallbox Mercedes-Benz je dokonalým doplňkem k Vašemu novému elektrifikovanému vozidlu. Nabijte si ho jednoduše doma během několika hodin. Profesionální podporu a poradenství při instalaci obdržíte u našeho partnera pro instalaci

Wallbox Mercedes-Benz

Možnosti nabíjení

Přípojku najdete všude.

Nabíjecí infrastruktura je optimálně přizpůsobena Vašim individuálním potřebám. Pohodlně a rychle doma pomocí wallboxu? Na cestách na veřejných nabíjecích stanicích? Nebo během zastávky na nabíjení na dálnici pomocí rychlonabíjecí stanice? To vše je možné a zajišťuje maximální komfort nabíjení.

Nabíjení doma.

Nabíjení doma.

S wallboxem Mercedes-Benz se Váš domov promění v nabíjecí stanici: díky výkonnému nabíjecímu systému na střídavý proud se zde EQE nabíjí s výkonem až 22 kW (3fázově) – a tudíž mnohokrát rychleji než pomocí běžné elektrické zásuvky. Díky wallboxu Mercedes-Benz máte navíc možnost řídit a zobrazit procesy nabíjení prostřednictvím aplikace Mercedes me. Instalaci wallboxu Vám zajistí náš partner pro instalaci, který Vám navíc zodpoví všechny Vaše dotazy týkající se nabíjení doma.

Nabíjení na cestách.

EQE Nabíjení na cestách

Nové EQE můžete nabíjet na bezpočtu veřejných nabíjecích stanic na stejnosměrný nebo střídavý proud. Po dobu, co jste ve městě nebo v restauraci, můžete nabíjet například pomocí standardního nabíjecího kabelu s výkonem při nabíjení 11 kW (za příplatek také 22 kW) na veřejných nabíjecích stanicích na střídavý proud. A na delších trasách můžete nové EQE rychle nabít pomocí rychlonabíjecích stanic na stejnosměrný proud, které se nacházejí například na řadě dálničních odpočívadel. Využijte vysoce výkonnou nabíjecí síť společnosti IONITY, která je rozmístěna podél všech hlavních dopravních tras Evropy. S Mercedes me Charge získáte přístup k celosvětově největší síti nabíjecích stanic s více než 500 000 nabíjecích stanic. Autentizace u nabíjecí stanice se provádí zcela jednoduše přes systém MBUX, aplikaci Mercedes me, kartu Mercedes me Charge nebo ‒ což je pro EQE zcela nové ‒ pomocí Plug & Charge přímo na nabíjecím kabelu. Kromě toho nabíjíte s Mercedes me Charge po celé Evropě vždy zeleně. Společnost Mercedes-Benz prostřednictvím vysoce kvalitních osvědčení o původu elektřiny garantuje, že elektrický proud protékající při nabíjení přes Mercedes me Charge je do sítě přiváděn z obnovitelných zdrojů.

Digitální služby.

Digitální služby.

Se vzdálenými a navigačními službami* spojujeme mnohé pro Vás užitečné služby do jedné sady. S navigací s Electric Intelligence tak například získáte jistotu požadovaného dojezdu a optimální plánovaní potřebných zastávek na nabíjení. Mnohé informace, jako stav nabití akumulátoru nebo dojezd, můžete zjistit také pohodlně na dálku díky aplikaci Mercedes me. Tímto způsobem jste kdykoliv optimálně informováni a můžete v klidu podniknout i delší jízdy.

Pro využívání služeb je nutná registrace na portálu Mercedes me a odsouhlasení uživatelských podmínek služeb Mercedes me connect. Navíc musí být příslušné vozidlo propojeno s uživatelským účtem. Pro využívání služby Mercedes me Charge včetně IONITY je navíc nutná registrace na uživatelském portálu Mercedes me Charge a zadání platebních údajů. V současné době není v Německu zajištěno celoplošné pokrytí řešeními pro nabíjení a vyúčtování splňujícími kalibrační předpisy. To může ojediněle způsobit mimo jiné odchylky mezi částkou za nabíjení a částkou na vyúčtování ze strany poskytovatele služeb mobility. S případnými dotazy se obraťte na společnost Digital Charging Solutions GmbH.