Koncepce šetrné k životnímu prostředí.

BlueEFFICIENCY od společnosti Mercedes-Benz znamená průkopnické, účinné technologie a sady inovativních opatření založených na optimalizaci spotřeby paliva a úrovně emisí.

Opatření BlueEFFICIENCY.

Opatření BlueEFFICIENCY jsou komplexní optimalizace ve vozidle, které pomáhají šetřit palivo a snižovat zatížení životního prostředí. Pro udržení spotřeby paliva na minimu kombinují modely nové třídy E kupé nejúčinnější motory, vynikající aerodynamiku a inteligentní řízení energie. Kromě inteligentního řízení energie jsou rovněž vybaveny pneumatikami se sníženým valivým odporem. Všechny motory tak splňují požadavky emisních standardů Euro 6.

Vozidlo pro alergiky.

Již řadu let přikládá Mercedes-Benz vysokou důležitost kvalitě vzduchu ve vnitřním prostoru vozidla a také obsahu alergenů v použitých komponentech a materiálech. Z tohoto důvodu je Mercedes-Benz jediným výrobcem automobilů na světě, který získal pečeť kvality Evropské nadace pro výzkum alergií (ECARF).

[1] Uvedené hodnoty ke spotřebě paliva a emisím CO2 byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření (§ 2 č. 5, 6, 6a výnosu o osobních vozidlech (označení spotřeby energie) v aktuálním platném znění). Tyto údaje se netýkají konkrétního vozidla a nejsou součástí produktové nabídky. Jsou uvedeny výlučně pro účely srovnání různých modelů vozidel.