Design - nic není atraktivnější než charakter.

Mercedes, který si je vědom své jedinečnosti.

Se s svým novým CLA kupé nastavuje Mercedes-Benz nová měřítka v oblasti expresivního, avantgardního designu.Tomuto kupé nestačí pozorovatele pouze potěšit, ale chce ho svést každou svou linií.

Exteriér – klasické kupé v nové, dráždivé podobě.

Nové CLA má proporce klasického kupé:vysokou, napjatou spodní linii oken, ploché povrchy oken a dlouhou kapotu motoru.

Neobvykle výrazné linie spolu s povrchy směřujícími dovnitř a ven propůjčují tomuto novému CLA jeho avantgardní, sportovní charakter. Typická pro kupé jsou jeho okna:bez rámu nebo s chromovaným rámem nebo rámem v lesklé černé barvě (v závislosti na výbavě) propůjčují vozidlu zvláštní nádech elegance a stylu.Linie střechy se mírně svažuje k zádi vozidla, která se pyšní nárazníkem s integrovanými koncovkami výfuku a výraznou odtrhovou hranou.Skutečným výrazným prvkemje charakteristický tvar zadních světel, za příplatek v technologii LED.

V souladu se svým inovativním designem je nové CLA rovněž dostupné v matném barevném odstínu stříbrná designo polar magno nebo dalších inovativních barevných odstínech. Další možnosti individualizace pro nové CLA kupé nabízí řada designových a výbavových linií a sad.

Interiér – zcela nový digitální svět.

Sportovní charakter exteriéru vozidla přechází rovněž do jeho interiéru v podobě výrazných horizontálních linií. Například dynamická boční linie se znovu objevuje v obložení dveří.

Ústředním bodem kokpitu je volně stojící mediální displej s úhlopříčkou 20,3 cm (k dispozici jako příplatková výbava s četnými designovými a výbavovými liniemi) v inovativním vzhledu smartphonu.Řada ovládacích prvků a lemování je v barvě stříbrná chrome s metalickým povrchem a nadchne svým prvotřídním zpracováním.Prémiovou kvalitu nového CLA podtrhuje široké využití ozdobných prvků z hliníku, dřeva nebo karbonových vláken.

Další speciální výbavu představují sportovní sedadla s integrovanou opěrkou hlavy a ambientní osvětlení s výběrem z dvanácti barevných odstínů dostupné za příplatek.

CLA kupé je výsledkem inovativní a svěží designové koncepce od Mercedes-Benz. Díky našemu novému pojetí designu se nám podařilo zkombinovat výrazný tvar karoserie se střešní linií typickou pro kupé.Výsledkem je milník v moderní aerodynamice vozidla:sportovní charakter tohoto čtyřdveřového kupé ztvárňují hladké, splývavé povrchy a linie tak typické pro Mercedes-Benz (Mark Fetherston, CLA kupé - designer exteriéru).

Copyright © 2016 CENTRUM Moravia & CENTRUM Moravia Sever. Všechna práva vyhrazena.