Komfort interiéru - maximálně stylový.

Interiér, který vás bude vyzývat: nastupte.

Posaďte se - na velmi zvláštní sedadlo: sportovní sedadla standardně v přední i zadní části poskytují dokonalou podporu všem cestujícím. Větrací otvory ve výs vzbudí dojem tryskového motoru. Přístrojová deska se svítícími červenými prvky dává interiéru pozoruhodný vzhled a atmosféru. Třípaprskový multifunkční volant také upoutá vaší pozornost.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.

Bederní opěrka pro řidiče a spolujezdce s možností nastavění čtyř směrů (příplatková výbava)

Prostřednictvím bederní opěrky lze upravit zakřivení opěradla sedadla dle osobních preferencí řidiče a spolujezdce a zajistit tak lepší ergonomii a komfort sezení.

V obou předních sedadlech jsou integrovány dva vzduchové polštáře, které lze pro individuální nastavení opory páteře nafouknout nebo upustit pomocí dvou ventilů.

K dispozici pouze v kombinaci se sadou komfortních sedadel, výbavovou linií Urban nebo AMG.

Sada úložných prostor (příplatková výbava)

Sada úložných prostor nabízí řadu organizačních pomůcek pro řidiče, spolujezdce i cestující v zadní části vozidla.Obsahuje přihrádku na brýle v horním ovládacím panelu, úložné prostory po předními sedadly, síť na zavazadla na opěradlech předních sedadel, v prostoru pro nohy spolujezdce a v zavazadlovém prostorů a také 12V zásuvku.

Ambientní osvětlení s dvanácti barevnými odstíny (příplatková výbava)

Nastoupit a cítit se jako doma – díky příjemnému tlumenému světlu vytváří ambientní osvětlení v celém vnitřním prostoru vozidla neopakovatelný pocit pohody. Pro nastavení požadované světelné nálady máte k dispozici dvanáct barevných odstínů a pět úrovní jasu.

Systém zdůrazňuje, zejména v noci, kontury a vysokou kvalitu designu vnitřního prostoru a díky velkorysému pocitu z prostoru zprostředkovává pocit bezpečí. Ambientní osvětlení využívá výhradně technologii LED a lze ho komfortně nastavit, ztlumit nebo vypnout pomocí multifunkčního volantu.

Aktivuje se a deaktivuje spolu s osvětlením exteriéru. Rovněž se rozsvítí při otevření dveří jako uvítací funkce.

Sada Exclusive (příplatková výbava)

Stylově sladěná kombinace velmi kvalitních výbav interiéru splní i ta nejvyšší očekávání, pokud jde o komfort, kvalitu a design. Mezi výrazné prvky patří vyhřívaná sportovní sedadla s bederní opěrkou s možností nastavení čtyř směrů, která jsou stejně jako multifunkční volant a řadicí páka čalouněná kůží.

Přehled prvků této sady:

 • Bederní opěrka s možností nastavení čtyř směrů
 • 12V zásuvka vzadu
 • Kryt pro úložný prostor ve středové konzole
 • Podélně nastavitelná loketní opěrka ve středové konzole s kontrastním prošitím
 • Loketní opěrky ve dveřích s ozdobným prvkem v barvě stříbrná chrom a kontrastním prošitím
 • Spodní linie bočních oken čalouněná syntetickou kůží ARTICO s kontrastním prošitím v designu wrap-around
 • Hliníkové prahové lišty vpředu a vzadu
 • Manšestrové koberečky s lemováním v barvě příslušenství
 • Stropní čalounění v černé barvě (za příplatek:stropní čalounění v šedé barvě v kombinaci s koženým čalouněním v barvě černá nebo šedá crystal)
 • Přístrojová deska čalouněná syntetickou kůží ARTICO s kontrastním prošitím
 • Komfortní systém zamykání s letním otevřeným a zavřením bočních oken a panoramatického posuvného střešního okna (za příplatek)
 • Výdechy vzduchu s obrubou a ovládací mřížkou v barvě stříbrná chrome
 • Multifunkční držák ve středové konzole
 • Tříramenný multifunkční volant čalouněný kůží, s perforovanými úchopy a dvanácti funkčními tlačítky
 • Tříramenný multifunkční sportovní volant čalouněný kůží, se zploštělou spodní částí, perforovanými úchopy a dvanácti funkčními tlačítky (v kombinaci s linií AMG a modelem Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC)
 • Řadicí páka čalouněná kůží s dekory v barvě stříbrná chrome
 • Vyhřívaná sedadla pro řidiče a spolujezdce
 • Sada komfortních sedadel
 • Sportovní pedály z kartáčované ušlechtilé oceli s protiskluzovou úpravou (v kombinaci s linií AMG a modelem Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC)
 • Sportovní sedadla čalouněná kůží s kontrastním prošitím a perforováním
 • Ozdobné prvky z hliníku s lichoběžníkovým výbrusem (není k dispozici pro modely Sport a Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC)
 • Ozdobné prvky z podélně leštěného světlého hliníku (dostupné za příplatek pro Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC;standardní výbava v kombinaci se sadou AMG Exclusive, linií AMG Line a pro CLA 250 Sport 4MATIC)

Elektricky nastavitelné sedadlo řidiče a spolujezdce s paměťovou funkcí včetně vnějšího zpětného zrcátka s polohou pro parkování (příplatková výbava)

Elektrické nastavení předních sedadel vybavených paměťovou funkcí usnadňuje používání vozidla při časté změně řidiče nebo spolujezdce. Sedadla a opěradla lze nastavit elektrickya uložit až tři různá nastavení.

Nejlepší možnou polohu sedadla lze zvolit velmi rychle díky intuitivnímu ovládání a ergonomickým spínačům.Vnější zpětné zrcátko na straně spolujezdce lze navíc nastavit tak, aby při zařazení zpátečky zobrazovalo zadní kolo.

Sklopná zadní sedadla v poměru 40 :60; lze sklopit samostatně

Pro zvětšení zavazadlového prostoru lze opěradla v zadní části sklopit samostatně nebo společně.

Automatická klimatizace THERMOTRONIC (příplatková výbava)

Dvouzónová automatická klimatizace vždy zaručuje klima přizpůsobené Vašim potřebám. Řidič a spolujezdce si mohou nastavit požadovanou teplotu nezávisle na sobě.Snímače automaticky udržují požadovanou teplotu.

Prachový filtr a filtr s aktivním uhlím zaručují, že nečistoty pokud možno neproniknou do vnitřního prostoru.Snímače rovněž registrují kvalitu venkovního vzduchu.Pokud klesne pod určitou úroveň, ventilační klapky se automaticky zavřou. THERMOTRONIC je rozšířením standardně dodávané klimatizace.

Teplota a distribuce vzduchu v obou zónách jsou regulovány nezávisle na sobě a s přihlédnutím k faktorům jako intenzita slunečního záření, kvalita a vlhkost venkovního vzduchu atd.

Snímač kvality vzduchu a znečištění neustále monitoruje kvalitu venkovního vzduchu ohledně znečistění, např. oxidem uhelnatým (CO) a oxidy dusíku (NOx). Pokud jsou detekovány zvýšené úrovně znečištění, přepne se systém automaticky do režimu vnitřní cirkulace vzduchu.

Sada osvětlení (příplatková výbava)

Sada osvětlení navyšuje hodnotu interiéru a optimalizuje světlené podmínky ve vozidle.Obsahuje funkční osvětlení pro lepší komfort a bezpečnost a také ambientní osvětlení pro vytvoření příjemné atmosféry ve vnitřním prostoru vozidla.

Přehled prvků této sady:

 • Jednobarevné ambientní osvětlení s nepřímým osvětlením klik/otvíračů dveří vpředu a vzadu
 • Výstupní světlo a varovná kontrolka pro dveře řidiče a spolujezdce
 • Funkce automatického zavírání za deště v kombinaci s panoramatickým posuvným střešním oknem (za příplatek)
 • Osvětlená kosmetická zrcátka řidiče a spolujezdce
 • Osvětlení úložného prostoru ve středové konzole
 • Podsvícené prahové lišty
 • Světlo v zadním prostoru s integrovanými světly pro čtení a orientačním osvětlením
 • Osvětlení prostoru pro nohy vpředu a vzadu
 • V kombinaci se sportovními sedadly osvětlení otvorů mezi opěrkami hlavy vpředu a vzadu (ne v kombinaci s luxusními sedadly)
 • Vnitřní zpětné zrcátko s přídavným osvětlením
 • Stěrač čelního okna s dešťovým senzorem
 • Varovné a ambientní osvětlení ve víku zavazadlového prostoru
 • Nádržka na kapalinu do ostřikovačů o větším objemu (6 litrů)

Tříramenný multifunkční volant s dvanácti funkčními tlačítky, multifunkční barevný displej ve sdruženém přístroji (za příplatek)

Tříramenný multifunkční volant je vybaven dvanácti funkčními tlačítky.Pomocí tlačítek lze komfortně ovládat mimo jiné funkce telematiky a asistenční systémy.

Tlačítka na levé straně slouží k ovládání menu, zatímco pomocí tlačítek na pravé straně se ovládají funkce audio a telefon. Menu „Nastavení“ řidiči umožní upravit různé parametry jako nastavení světel a sdruženého přístroje.

Tlačítka na pravé straně multifunkčního volantu lze použít k volbě nastavení. Například tlačítka „zvednout telefon“ a „zavěsit telefon“ lze použít k přijetí nebo odmítnutí telefonního hovoru.

„Není k dispozici pro modely Sport ani pro Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC.“

Elektricky ovládané panoramatické posuvné skleněné střešní okno (příplatková výbava)

Se svou velkou prosklenou plochou vytváří tento střešní systém v interiéru vozidla velmi světlou a příjemnou atmosféru. Skládá se z elektricky ovládaného posuvného střešního okna pro individuální větrání a větrného deflektoru v designu sítě.

Po otevření střešního okna pomocí spínače se vysune větrný deflektor. Poté se střešní okno zvedne a posune dozadu nad zadní pevnou skleněnou část okna. Posuvné střešní okno je rovněž vybaveno elektricky ovládanou sluneční clonou.

Není k dispozici pro modely CLA 180 d BlueEFFICIENCY Edition.

Vyhřívaná sedadla řidiče a spolujezdce (příplatková výbava)

Za chladných dnů poskytuje vyhřívání sedadel řidiče a spolujezdce příjemné teplo. Lze volit ze tří úrovní vyhřívání, které se aktivují stisknutím tlačítka.

Sada komfortních sedadel (příplatková výbava)

Sada komfortních sedadel navyšuje komfort na dlouhých i krátkých cestách, neboť sedadla nabízejí více možností pro individuální ergonomické nastavení do požadované polohy.

Sada obsahuje výškové nastavení sedadla spolujezdce a nastavení sklonu sedáku obou přední sedadel, dále předozadní nastavení sedáku obou předních sedadel a specifický design sedadel.

Standardní výbava pro modely Sport, Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC a v kombinaci s výbavovými liniemi Urban nebo AMG a sadou Exclusive.

Nezávislé topení a ventilování (příplatková výbava)

Než vyrazíte na cestu lze vnitřní prostor Vašeho vozidla vyhřát nebo vyvětrat pomocí časovače nebo tlačítka on/off ve vozidle.V zimě tak odpadne nebo se zkrátí čas potřebný na škrábání zamrzlého čelního okna.Palivový hnací systém funguje nezávisle na motoru.V létě sníží nezávislé ventilování teplotu v interiéru ještě před Vaším nastoupením do vozidla.

Není k dispozici pro modely CLA 180 BlueEFFICIENCY Edition a Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC.

Copyright © 2016 CENTRUM Moravia & CENTRUM Moravia Sever. Všechna práva vyhrazena.