Účinnost. Rychlá cesta k budoucnosti.

Mercedes-Benz SLC: účinnost

Koncepce pro zachování zdrojů.

BlueEFFICIENCY od společnosti Mercedes-Benz znamená průkopnické, účinné technologie a sady inovativních opatření založených na optimalizaci spotřeby paliva a úrovně emisí.

Opatření BlueEFFICIENCY.

Opatření BlueEFFICIENCY jsou komplexní optimalizace ve vozidle, které pomáhají šetřit palivo a snižovat zatížení životního prostředí. Nový sedan třídy E kombinuje nejúčinnější motory, vynikající aerodynamiku a inteligentní řízení energie za účelem udržení spotřeby paliva na minimu.

Funkce ECO start-stop

Když se rozhodnete dát si přestávku, jednoduše vypnete. To stejné platí pro novou třídu E, pokud jde o úsporu energie. Automatickým vypínáním motoru u vozidla, stojícího například v kolonách nebo na semaforech, se snižují emise a spotřeba paliva. Funkce ECO start-stop pracuje velmi účinně, rychle a nenápadně.

Účinné technologie v novém sedanu třídy E

Díky hospodárnému hnacímu systému, vypilované aerodynamice a inteligentní konstrukci o nízké hmotnosti je třída E účinnější než kdykoliv předtím. U modelu E 220 d, vybaveného novým 4válcovým řadovým vznětovým motorem, činí emise CO2 méně než 102 g/km[1].

Kromě technologických inovací přináší nová třída E ještě další opatření na podporu hospodárného stylu jízdy. Animovaný ukazatel ECO na multifunkčním displeji motivuje řidiče k hospodárnější jízdě pomocí odstupňovaného hodnocení jeho stylu jízdy. Ukazatel doporučení řazení pro vozidla s manuální převodovkou pomáhá řidiči šetřit palivo a v kombinaci se systémem COMAND Online je možné zobrazit historii spotřeby ve formě sloupcového grafu.

Inteligentní řízení energie

Významných úspor lze dosáhnout i díky řadě menších opatření. Ve snaze snížit spotřebu nového sedanu třídy E prověřili konstruktéři Mercedes-Benz všechny hlavní komponenty vozidla s ohledem na jejich spotřebu energie a našli způsoby jejich hospodárnějšího provozu.

Přehled účinných opatření v rámci řízení energie:

  • Řízení dle potřeby: nové elektromechanické přímé řízení nabízí značný potenciál úspory paliva díky řízení systémové spotřeby energie.
  • Účinnější řízení množství paliva: výstup palivového čerpadla je sladěn s aktuálními požadavky na množství paliva.
  • Klimatizace dle potřeby: pokud není klimatizace potřebná, kompresor se automaticky odpojí od řemenového pohonu motoru.

Copyright © 2016 CENTRUM Moravia & CENTRUM Moravia Sever. Všechna práva vyhrazena.