Objevte nový svět: interiér

V interiéru nového kombi třídy E vytváří propracovaný design a inovativní technologie zcela nový svět, ve kterém můžete všechny potřebné informace digitálně a individuálně přizpůsobit svým požadavkům. Další inteligentní příplatkové výbavy jako widescreen cockpit nebo nové uživatelské rozhraní s intuitivním touchpadem pak nabízejí ty nejlepší předpoklady pro Váš každodenní život v digitálním světě.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.

Audio 20 USB

Optimální propojení, maximální radost. Tento multimediální systém s možností připojení k internetu kombinuje zábavu, informace a komunikaci. Systém Audio 20 se dvěma tunery lze snadno připojit k mobilním zařízením. Data jsou zobrazována na media displeji s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 21,3 cm.

Přehled funkcí:

  • U stojícího vozidla přístup k internetovým stránkám a odkazům
  • Ovládání pomocí ovladače – za příplatek také pomocí touchpadu s ovladačem a dotykovým ovládáním na pravé straně volantu nebo pomocí tlačítek ve středové konzole
  • Media Interface, rozhraní USB a Bluetooth®, slot na karty SDHC v kombinaci s Garmin® MAP PILOT
  • Základní služby Mercedes me se systémem nouzového volání Mercedes-Benz a služby Remote Online jsou dostupné za příplatek.
  • Připojený multimediální systém s rádiem a dvojitým tunerem
  • Volitelné používání aplikací Mercedes-Benz také za jízdy

Automatické telefonování (příplatková výbava)

Tato výbava umožňuje připojení mobilního telefonu pomocí protokolu Bluetooth® SAP (SIM Access Profile) nebo přímý provoz vložením SIM karty do integrované čtečky SIM karet. Používání antény vozidla zajišťuje optimální příjem i vysílání.

Snadno se ovládá pomocí multifunkčního volantu a ovládacích prvků na středové konzole. Zobrazovacím rozhraním je media displej.

Modul je připojen k rozhraní v úložné schránce středové konzoly. Mobilní telefon lze nabíjet prostřednictvím USB. Po vložení SIM karty funguje automatické telefonování jako samostatná pevná linka. Potřebná data jsou z karty přenášena automaticky. Pro ještě větší komfort se doporučuje duplicitní SIM karta, která Vám umožní zůstat ve spojení i ve vozidle pod stejným telefonním číslem.

Surround Soundsystem Burmester® (příplatková výbava)

13 vysoce výkonných reproduktorů a elektronické a akustické prvky přesně sladěné s interiérem zaručují prvotřídní zvuk Burmester®. Funkce prostorového zvuku a optimalizace zvuku přináší intenzivnější zvukový zážitek pro přední i zadní sedadla.

Srdcem systému je zesilovač DSP s devíti kanály a celkovým výkonem 590 W. Na přání lze poslechový zážitek ještě zintenzivnit pomocí funkce prostorového zvuku a optimalizace zvuku v předním a zadním prostoru. Díky špičkové kompenzaci hluku (VNC) není kvalita zvuku ovlivňována dopravním ruchem.

COMAND Online (příplatková výbava)

V tomto systému najdete vše pro komfortní jízdu s možností připojení k síti. Systém COMAND Online nenechá nesplněna žádná přání týkající se multimédií, navigace a komunikace. Informace se zobrazují na barevném displeji o úhlopříčce 31,2 cm s vysokým rozlišením. Navigace na pevném disku Vás rychle navede do Vašeho cíle pomocí dopravních informací v reálném čase „Live Traffic Information“.

COMAND Online lze ovládat různými způsoby: v kombinaci s automatickou převodovkou pomocí touchpadu s ovladačem, pomocí sytému ovládání hlasem LINGUATRONIC a pomocí nového dotykového ovládání na pravé straně volantu.

Mezi nejdůležitější funkce systému COMAND Online patří vyspělá navigace a zejména dopravní informace v reálném čase, které Vám pomohou vyhnout se dopravním zácpám. Řidiči mají přístup k realistickým snímkům budov, otáčení map ve formátu 3D a satelitním náhledům. Mezi další přednosti patří aktualizace map online a online obsahy integrované do navigačních map jako informace o aktuálně dostupných parkovacích místech nebo cenách paliv.

Car-to-X Communication umožňuje výměnu aktuálních dopravních informací mezi vozidly s potřebnou výbavou za účelem varování před mimořádnými událostmi, jako jsou odstavená vozidla u silnice nebo náledí.

Aplikace Mercedes-Benz – například pro zjištění meteorologické předpovědi, poslech internetového rádia nebo pro vyhledávání zvláštních cílů – jsou dostupné i za jízdy. K internetu se mohou přes hotspot WLAN/Wi-Fi připojit až tři cestující pomocí svého laptopu nebo tabletu. Chytré telefony lze integrovat do systému ovládání a zobrazování ve vozidle pomocí Android Auto nebo Apple CarPlay™.

Digitální rádio (DAB) pro standardy DAB, DMB a DAB+ (příplatková výbava)

Přídavná anténa a digitální přijímač umožňují poslech pozemního vysílání digitálních rozhlasových stanic. Digitální rádio DAB nabízí vynikající kvalitu příjmu a cenné informace navíc, např. o dopravě nebo rozhlasové stanici.

Jelikož pokrytí digitálním vysíláním ještě není plošné, přepne digitální rádio (DAB) automaticky z digitálního příjmu na analogový a obráceně v závislosti na síle signálu. Mezi digitálním a analogovým režimem můžete samozřejmě přepínat i manuálně.

Garmin® MAP PILOT (příplatková výbava)

Vynikající navádění, jednoduché ovládání a funkce „Live Traffic Information“ – Garmin® MAP PILOT přemění systém Audio 20 v plnohodnotný navigační systém. Aktivuje se pouhým zasunutím SD karty s navigačním softwarem a mapovými údaji.

Mapa se zobrazuje na velkém barevném displeji multimediálního systému s vysokým rozlišením s doplňujícími navigačními informacemi ve sdruženém přístroji. Orientaci zlepšují náhledy ve formátu 3D s přesnými snímky silnice a budov a také náhledy křižovatek s doporučeným jízdním pruhem. Služba Live Traffic Information využívá dopravní informace v reálném čase pro optimalizované navádění a přesný výpočet doby příjezdu. Live Traffic Information je standardní výbava během prvního roku po první registraci a lze ji za poplatek prodloužit.

Navigační systém lze rovněž ovládat hlasem. Aktualizace softwaru a map lze komfortně stáhnout doma z internetu.

Komunikační modul (LTE) pro vyžívání služeb Mercedes me connect (příplatková výbava)

Komunikační modul LTE s vlastní SIM kartou, která přenáší data velmi rychle a spolehlivě, splňuje technické požadavky pro používání služeb Mercedes me connect, přičemž některé z nich je nutné objednat zvlášť u společnosti Daimler AG.

Tyto služby, které jsou součástí řady služeb Mercedes me connect, značně navyšují bezpečnost a komfort a pomáhají ušetřit čas. Jejich používání vyžaduje propojení vozidla s prodejcem, registraci na zákaznickém portálu „Mercedes me“ a přijetí uživatelských podmínek. Služby Mercedes me connect se konfigurují a spravují na zákaznickém portálu.

Komunikační modul (UMTS) pro využívání služeb Mercedes me connect

Komunikační modul UMTS s vlastní SIM kartou, která přenáší data velmi rychle a spolehlivě, splňuje technické požadavky pro používání služeb Mercedes me connect, přičemž některé z nich je nutné objednat zvlášť u společnosti Daimler AG.

Systém nouzového volání Mercedes-Benz

V případě nehody může systém nouzového volání Mercedes-Benz rozhodujícím způsobem urychlit příjezd záchranářů na místo nehody. Data jsou přenášena přes komunikační modul s vlastní SIM kartou. Mobilní telefon není potřebný.

Multifunkční telefonování (příplatková výbava)

Tato výbava perfektně integruje mobilní telefon do vozidla: připojí zařízení k venkovní anténě a nabije mobilní telefon bez použití kabelu nebo nabíjecího držáku.

Multifunkční telefonování umožňuje nabíjení mobilních telefonů a jejich připojení k venkovní anténě vozidla. Mobilní telefony mohou využívat bezdrátové připojení k venkovní anténě LTE na vozidle. Bezdrátové nabíjení je vhodné pro všechny telefony podporující standard Qi nebo umožňující upgrade na tento standard.

Antény pro rádio

Do oblasti zadního okna jsou integrovány velmi citlivé rádiové antény, které jsou prakticky neviditelné.

Integrace smartphonu (příplatková výbava)

Tato sada umožňuje integrování kompatibilních smartphonů s příslušným operačním systémem do vozidla pomocí Apple CarPlay™ a Android Auto například za účelem jejich ovládání hlasem. Systém podporuje většinu aplikací a vybrané navigační aplikace.

Pro bezpečné a intuitivní používání smartphonu. Připojení ke smartphonu umožňuje přístup k aktualizovanému softwaru a užitečným údajům, jako jsou navigační a dopravní informace, média (streaming a rádio IP) a také kontaktní údaje, telefonování/FaceTime a zprávy. Aby nebyl řidič během jízdy rozptylován, není obsah smartphonu kopírován kompletně.

U některých funkcí je nutné datové připojení prostřednictvím mobilního telefonu. V závislosti na smlouvě s mobilním operátorem mohou vzniknout další náklady. Podporované funkce tak závisí na smartphonu a na trhu. Informace o kompatibilních zařízeních a funkcích zjistíte u výrobce smartphonu.

K dispozici pouze jako součást systému COMAND Online.

Touchpad (příplatková výbava)

Touchpad umožňuje intuitivní ovládání funkcí multimediálního systému pohyby jednoho nebo dvou prstů. Doplňuje funkci ovládání hlasem a ovladač a je integrován do loketní opěrky.

Přímé ovládání důležitých funkcí jako funkce Zpět, přechod na oblíbené položky nebo zkrácené menu Audio umožňují tři tlačítka za dotykovou plochou. Při ovládání dotykové plochy nebo dotykových tlačítek dostane uživatel jasnou haptickou odezvu. Pro lepší orientaci za tmy jsou symboly na klíčku podsvíceny.

TV přijímač (příplatková výbava)

Sledování televizního vysílání ve vynikající kvalitě obrazu a široký výběr kanálů – TV přijímač to umožňuje také ve vozidle. Přijímá digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T a zajišťuje přístup k přídavným informacím, jako jsou elektronické magazíny TV nebo teletext.

Příprava na multimediální systém a komfort (příplatková výbava)

Základní výbava integrovaná do opěradla sedadla řidiče a spolujezdce představuje univerzální a komfortní rozhraní pro celou řadu multimediálních zařízení a navíc umožňuje jejich napájení.

Univerzální příprava na multimediální systém a komfort umožňuje jednoduché připojení technických zařízení nebo praktického příslušenství. Na opěradlech obou předních sedadel se nachází rozhraní chráněné před dětmi magnetickým krytem, který lze automaticky uvolnit při používání originálního příslušenství Mercedes-Benz.

Napájení, např. připojeného iPadu od firmy Apple®, je zajišťováno elektrickým systémem vozidla a nejsou tudíž potřebné žádné další kabely. Základní výbava i všechny kompatibilní produkty byly testovány ohledně odolnosti vůči nárazu.

Příprava pro Garmin® MAP PILOT včetně přípravy pro Live Traffic Information (příplatková výbava)

Garmin® MAP PILOT je také dostupný jako příslušenství Mercedes-Benz.