Silnice není vždy tím nejlepším spojením.

Nové pojetí mobility. Dnes se pohybujeme různě, jsme stále on-line a neustále na příjmu. Žijeme digitálně. A automobily? Dlouho byly v tomto ohledu daleko za námi. Mercedes me connect je síťové propojení vozu a řidiče - a mnohem víc: vůz se stává součástí Vašeho osobního života. Pro větší komfort a dobrý pocit trvalého připojení i na cestách.

Jak se připojit k Mercedes me connect.

Abyste mohli plně využívat služby Mercedes me connect, musíte se zaregistrovat. Naše brožura Vás provede procesem registrace krok za krokem. Pro spuštění stahování klikněte na odkaz.

Brožura je ve formátu PDF, který vyžaduje prohlížeč Adobe Acrobat Reader. Ten lze zdarma stáhnout na stránce www.adobe.com.

» Stáhnout brožuru (PDF)

Live Traffic Information

Informace o dopravní situaci Live Traffic Information Vás dostanou do cíle rychleji! Tato služba online Vám umožňuje přijímat aktuální a vysoce přesné dopravní informace - pro optimalizované dynamické navádění a přesnější výpočet času příjezdu. Přenos dat zajišťuje komunikační modul přes rychlé mobilní internetové připojení. Služba Live Traffic Information je součástí multimediálního systému COMAND Online od první registrace vozidla. Služba je aktivována na tři roky a poté ji lze za poplatek prodloužit.

Systém nouzového volání Mercedes-Benz

Pokud dojde k nejhoršímu, lze spustit nouzové volání buď automaticky, nebo ručně pomocí tlačítka SOS ve vozidle. Centrála nouzových volání poté okamžitě ověří, zda je nutný zásah na místě, a pokud ano, jaký druh pomoci je potřebný. V nouzovém případě jsou například aktuální údaje o poloze GPS odeslány do veřejné evropské centrály nouzových volání, která zahájí všechny další potřebné kroky.

- Uvědomte si prosím, že systém nouzového volání Mercedes-Benz je permanentní, plně automatická výbava zajišťující Vaši bezpečnost.

Základní služby Mercedes me connect

Řešení poruch

I když se poruchy vyskytují zřídka - Mercedes-Benz poskytne i v takových případech bez problému rychlou pomoc. Zvolením záznamu MB Contact v telefonním seznamu můžete okamžitě kontaktovat službu Mercedes-Benz Service24h, která se postará o vše ostatní. Pomoc k Vám bude vyslána optimálně připravená - v kteroukoli denní a noční dobu.

Vzdálená diagnostika

Diagnostický software může zjistit, že je třeba vyměnit důležité bezpečnostní součástky. Tato data jsou předána Vašemu servisnímu partnerovi Mercedes-Benz, který Vás pak může kontaktovat.

Řešení nehod

Na základě Vašeho požadavku bude Váš hovor po nouzovém volání Mercedes-Benz přesměrován do zákaznického centra Mercedes-Benz, které co možná nejrychleji zajistí potřebná záchranná opatření a opravu vozidla.

Řešení údržby

Integrované řešení údržby Vám pomáhá zachovat u Vašeho vozidla Mercedes optimální intervaly údržby. Všechna důležitá data je možné odesílat Vašemu autorizovanému servisnímu partnerovi Mercedes-Benz - jako podklad pro konkrétní, individuální servisní nabídku.

Služby Remote Online (za příplatek)

Digitální klíček od vozidla ve smartphonu a bezdrátové nabíjení pro mobilní koncová zařízení

Tato výbava perfektně integruje mobilní telefon do vozidla: nabíjí mobilní telefon bez jakéhokoli kabelu či držáku. Prostřednictvím NFC (Near Field Communication) je možné použít smartphone pro odemknutí, zamknutí a nastartování vozidla.

Stačí telefon položit a spustit nabíjení. Díky bezdrátovému nabíjení nejsou potřebné žádné kabely. Mobilní zařízení podporující standard Qi lze nabíjet v nabíjecí přihrádce.

Digitální klíček od vozidla v kombinaci s bezdrátovým nabíjením pro mobilní zařízení je již dostupný na mnoha trzích nabízejících služby Mercedes me connect.

Sledování polohy vozidla

Pokud jste vozidlo někomu půjčili, můžete aktuální polohu jedoucího vozidla sledovat pomocí GPS. Tato funkce se zobrazuje ve vozidle a řidič ji může kdykoli vypnout.

Vyhledání polohy vozidla

Cizí město, spletité uličky - žádné obavy, vzdálená služba online zobrazí polohu Vašeho zaparkovaného vozidla v okruhu 1,5 km. Na Vašem smartphonu.

Vzdálený dotaz na stav vozidla

Relevantní informace o vozidle, například údaje o aktuálním počtu ujetých kilometrů, výšce hladiny kapaliny do ostřikovačů čelního okna nebo výšce hladiny paliva v nádrži, lze kdykoli snadno vyvolat přes zákaznický portál.

Sledování geografické polohy vozidla

V běžné praxi se v současné době využívá v logistice a nyní je rovněž zaváděna do segmentu osobních vozidel Mercedes-Benz. Funkce sledování geografické polohy vozidla Vám umožňuje stanovit virtuální hranice. Pokud vozidlo vjede do této ohraničené oblasti nebo ji opustí, může Vám být na Vaše přání zaslána zpráva. Tato funkce se zobrazuje ve vozidle a řidič ji může kdykoli vypnout.

Konfigurace aplikací Mercedes-Benz

Pomocí internetové aplikace Mercedes connect me můžete pohodlně z domova nebo za jízdy přednastavit aplikace Mercedes-Benz ve vozidle: například můžete měnit jejich pořadí nebo nastavit kategorie aplikace pro zprávy.

Právo na změnu integrovaných aplikací Mercedes-Benz je vyhrazeno.

Programování nezávislého topení

Pomocí Vašeho smartphonu můžete předprogramovat, zapnout a vypnout nezávislé topení - příjemné teplo pouhým stisknutím tlačítka.

Dálkový parkovací asistent, příprava pro používání funkce parkování na dálku pomocí smartphonu v kombinaci s příslušnou aplikací (příplatková výbava)

Parkování nikdy nebylo snazší. Vůz nové třídy E parkuje prakticky sám. Stačí vystoupit z vozidla a navádět ho na úzké parkovací místo prostřednictvím smartphonu. To je možné s aplikací dálkového parkovacího asistenta. Stejně pohodlně může vozidlo z úzkého parkovacího místa nebo z garáže zase vyjet.

Vychutnejte si maximální svobodu pohybu. Díky dálkovému parkovacímu asistentu můžete vystoupit z vozidla dříve, než ho zaparkujete. Úzká parkovací místa nebudou pro Vás a Váš nový vůz třídy E žádný problém. Pro nakládku a vykládku máte tolik prostoru, kolik potřebujete, aniž byste přišli do kontaktu s ostatními vozidly.

S dálkovým parkovacím asistentem je parkování jednoduché a plně ve Vašich rukou - jako volant slouží Váš smartphone. Příslušnou aplikaci (pro iOS) si můžete stáhnout zdarma v App Store.

Vezměte prosím na vědomí, že dálkový parkovací asistent je nutné aktivovat na portálu Mercedes me.

K dispozici pouze v kombinaci s převodovkou 9G-TRONIC nebo systémem KEYLESS-GO. Dálkový parkovací asistent je součástí sady pro parkování.

Dálkové zamknutí/odemknutí dveří

Pomocí internetové aplikace Mercedes me lze jednoduše odemykat a zamykat vozidlo pohybem prstu. Například pokud jste zapomněli vůz zamknout, můžete tak snadno učinit později.

Jak aktivovat Vaše služby Mercedes me connect.

Nejdříve se zaregistrujte na zákaznickém portálu Mercedes me. Během registrace na portálu můžete již přijmout uživatelské podmínky služeb Mercedes me connect. Poté musí Váš prodejce Mercedes-Benz propojit Váš účet Mercedes me s Vaším vozidlem. Nyní můžete aktivovat a kdykoliv znovu deaktivovat požadované služby buď s pomocí Vašeho prodejce Mercedes-Benz, nebo sami na portálu Mercedes me.

» Přejít na přihlášení k portálu Mercedes me