ModelPočet a uspořádání válcůObjem (cm3)Jmenovitý výkon (kW při ot./min.)[1]Maximální rychlost (km/h)Spotřeba paliva kombinovaná (l/100 km)[2]Emise CO2, kombinované (g/km)[2]
E 220 d 4 v řadě 1950 - (143/3800) - (235) - (4,6-4,2) - (120-109)

Od základu přepracované motory.

Technologie vznětového motoru je synonymem účinné jízdy s nízkými náklady. Nové kombi třídy E. Sloučit oba aspekty do jednoho mimořádného vozidla znamená využít velké množství prvotřídních technologií. Díky přepracovanému 4válcovému řadovému vznětovému motoru se nové kombi třídy E vydává na svoji vlastní cestu vstříc budoucnosti s ještě větším výkonem a nižší spotřebou paliva.

4válcový řadový vznětový motor

Přednosti

Nový model E 220 d se čtyřválcovým řadovým vznětovým motorem je prvním zástupcem zcela nové generace motorů. Jeho výkon činí 143 kW (194 k), maximální točivý moment 400 Nm a emise CO2 nepřekračují 109 g/km, měřeno podle standardu NEDC. Systematické používání materiálů o nízké hmotnosti a zejména vysoký vstřikovací tlak 2000 barů pak umožňují velmi nízkou spotřebu paliva.

Podrobnosti o technologii motoru

Zvuk 4válcového řadového vznětového motoru byl optimalizován díky řadě opatření. Díky pevnějšímu bloku motoru bylo například možné minimalizovat vibrace motoru.

Podrobnosti o účinnosti

Jedním z důvodů výrazné hospodárnosti nové generace motorů je systematická optimalizace třecích bodů. Příkladem je průkopnická kombinace ocelových pístů a plně hliníkového bloku motoru se stěnami válců s povrchovou úpravou NANOSLIDE.

Nové olejové čerpadlo navíc snižuje spotřebu paliva a emise CO2. Kromě toho byl snížena hlučnost uvnitř i vně vozidla pomocí řady komplexních izolačních opatření, díky kterým zní motor výkonně a dynamicky a nepřipomíná zvuk vznětového motoru. Tuto změnu postřehnou nejen cestující ve vozidle: i vnější hlasitost motoru byla snížena a zvuk vyladěn tak, aby zněl příjemněji.

Hodnoty v závorkách platí pro vozidla s automatickou převodovkou.
[1] Údaje pro jmenovitý výkon a jmenovitý točivý moment jsou v souladu se směrnicí 595/2009/EHS ve stávajícím platném znění.
[2] Uvedené hodnoty ke spotřebě paliva a emisím CO2 byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření (§ 2 č. 5, 6, 6a výnosu o osobních vozidlech (označení spotřeby energie) v aktuálním platném znění). Tyto údaje se netýkají konkrétního vozidla a nejsou součástí produktové nabídky. Jsou uvedeny výlučně pro účely srovnání různých modelů vozidel.