Rozjíždějte se beze ztrát při akceleraci.

Neocenitelně bezpečný v zimě, nesrovnatelně dynamický po celý rok: pohon všech kol 4MATIC v každé situaci oslní vyšší trakcí, větší stabilitou a navýšeným jízdním výkonem. V novém kupé třídy E ho lze kombinovat s různými motory. Zejména v kombinaci se vzduchovým odpružením AIR BODY CONTROL dostupným za příplatek a jízdními programy DYNAMIC SELECT je výsledkem jedinečně kultivovaná jízdní dynamika.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.

AIR BODY CONTROL (příplatková výbava)

Vzduchové odpružení AIR BODY CONTROL, jedinečné v luxusní třídě

S vícekomorovým systémem vzduchového odpružení v kombinaci s plynulou regulací tlumení zajišťuje vzduchové odpružení jízdní komfort a dynamiku na velmi vysoké úrovni. Tlumení se na každém kole okamžitě přizpůsobuje stávajícím jízdním podmínkám a lze ho podle potřeby nastavit na komfortní nebo sportovní režim.

Základní nastavení odpružení je komfortní. Výkyvy v zatáčkách nebo při brzdění efektivně omezují vyztužené pružiny.

V případě potřeby, např. na nerovných cestách, může řidič světlou výšku zvýšit manuálně. Pokud se zvýší rychlost jízdy, volba světlé výšky se automaticky vymaže a je znovu nastavena normální světlá výška.

Pohon všech kol 4MATIC

Bližší kontakt mezi motorem a hnacím ústrojím je sotva možný. Jelikož jsou všechna kola poháněna přímo, dosahuje vozidlo výjimečné dynamiky. Pro lepší tah a zrychlení zejména na nekvalitních površích vozovky.

Stálý pohon všech kol 4MATIC umožňuje lepší ovládání a trakci na mokrém, zasněženém nebo zledovatělém povrchu. Systém je neustále aktivní, k reakci nevyžaduje žádný čas a zasahuje okamžitě.

DYNAMIC SELECT

V nové třídě E si můžete zvolit jízdní zážitek podle svých představ: sportovní, komfortní nebo s optimalizovanou spotřebou. Jediné stisknutí ovladače DYNAMIC SELECT Vám umožní nastavit mimořádně komfortní, sportovní, hospodárný nebo zcela individuální režim.

Dle zvoleného jízdního programu jsou upravovány charakteristiky motoru, převodovky, systému ESP® a řízení. Je možné si vybrat z pěti jízdních programů: „Comfort“, „Sport“, „Sport Plus“, „Individual“ a „Eco“, které řidič volí otáčením ovladače na středové konzole.

Zvolený program se poté zobrazí jako status ve sdruženém přístroji a krátce také ve vyskakovacím okně v headunit.

Kromě čtyř přednastavených jízdních programů si řidič může dle svých přání sestavit také individuální jízdní program „Individual“.