ModelPočet a uspořádání válcůObjem (cc)Jmenovitý výkon (kW při ot./min.)[1]Maximální rychlost (km/h)Spotřeba paliva kombinovaná (l/100 km)[2]Emise CO2, kombinované (g/km)[2]
S 500 V8 4663 - (335/5250-5500) - (250, elektronicky regulováno) - (9,1-8,5) - (212-199)
Mercedes-AMG S 63 4MATIC V8 5461 - (430/5500) - (250, elektronicky regulováno) - (10,4) - (244)

Výkonná technologie dodávající obrovský dopředný tah.

I když si jízdu ve Vašem novém kabrioletu třídy S nejlépe vychutnáte při jízdě s otevřenou střechou, rozhodující je, co se skrývá pod kapotou. A je to opravdu něco výjimečného: naše inovativní zážehové motory se dvěma turbodmychadly zajistí vždy vynikající výkon a účinnost. Nechte se překvapit.

Zážehový motor V8 se dvěma turbodmychadly

Přednosti

Kombinace inovativních technologií motoru umožňuje vynikající hodnoty výkonu. Rychlou odezvu motoru a optimalizovanou termodynamickou účinnost zajišťuje přímé vstřikování benzinu a dvě kompaktní turbodmychadla s chlazením plnicího vzduchu.

Zážehový motor AMG V8 se dvěma turbodmychadly

Přednosti

Inteligentně zkombinované vyspělé systémy zajišťují jedinečné rozvinutí výkonu a optimální spotřebu paliva. Mezi tyto systémy patří například povrchová vrstva válců NANOSLIDE a také inteligentní řízení alternátoru.

Podrobnosti o technologii motoru

Při konstruování motorů byl kladen zvláštní důraz na jejich kompaktnost a nízkou hmotnost. Zároveň je zajištěno nízké opotřebování, vysoký komfort, tichý chod a přesvědčivé rozvinutí výkonu.

Podrobnosti o účinnosti

Funkce ECO start-stop dodávaná ve standardní výbavě vypne u stojícího vozidla dočasně motor za účelem úspory paliva. Ukazatel ECO ve sdruženém přístroji informuje o hospodárném stylu jízdy, čímž řidiče motivuje ke změně jízdního stylu pro dosažení úspory paliva.

Hodnoty v závorkách platí pro vozidla s automatickou převodovkou.
[1] Údaje pro jmenovitý výkon a jmenovitý točivý moment jsou v souladu se směrnicí 595/2009/EHS ve stávajícím platném znění.
[2] Údaje uvedené pro spotřebu paliva a emise CO2 byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření (§ 2 č. 5, 6, 6a výnosu o osobních vozidlech (označení spotřeby energie) v aktuálním platném znění). Tyto údaje se netýkají konkrétního vozidla a nejsou součástí produktové nabídky. Jsou uvedeny výlučně pro účely srovnání různých modelů vozidel.