To nejlepší pro větší komfort, vyšší bezpečnost a více stylu.

Od praktických úložných prostor po komplexní inovativní sady – inovativní nápady, vyspělé technologie a atraktivní možnosti designu jsme pro Vás zkombinovali do lákavých sad výbav. Společně tak můžeme upravit konfiguraci Vaší nové třídy E tak, aby vyhovovala Vašim představám.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.

Sada úložných prostor (příplatková výbava)

Vše na správném místě. Sada úložných prostor zahrnuje řadu praktických výbav pro přehledné uložení všech předmětů. K výbavě patří dvojitý držák nápojů ve středové konzole, kapsy na mapy na zadní straně opěradel předních sedadel nebo skládací box v zavazadlovém prostoru.

Sada AIR-BALANCE (příplatková výbava)

Interiér vozidla lze zcela individuálně provonět pomocí sady AIR-BALANCE. Podle osobní preference a nálady si můžete vybrat ze čtyř velmi kvalitních vůní. Kvalitu vzduchu lze zvýšit ionizací a optimalizovaným filtrováním vnitřního a venkovního vzduchu.

Můžete použít flakon s vůní podle své nálady. Stačí zasunout osvěžovač vzduchu do přihrádky před spolujezdcem a poté nastavit požadovanou intenzitu a délku programu. Vůně je decentní, jemně se rozšiřuje a po vypnutí programu rychle odezní. Používání této výbavy nezmění vůni interiéru natrvalo, molekuly vůně se neusazují ani na textilních površích ve vozidle, ani na oblečení cestujících.

Další výhodou sady AIR-BALANCE je ionizace vzduchu. Záporné ionty kyslíku mají osvěžující účinek. Současně pomáhají odstraňovat ze vzduchu určité druhy virů, bakterií a spor. Filtrační systém čistí venkovní vzduchu nasávaný do interiéru vozidla klimatizací.

Sada aktivních ortopedických sedadel (příplatková výbava)

Díky nafukovacím vzduchovým komorám zajišťují aktivní ortopedická sedadla s masážní funkcí ENERGIZING a funkcí dynamické jízdy nejlepší možný komfort sezení a vynikající boční oporu. Pro ještě uvolněnější jízdu si můžete vybrat z osmi masážních programů.

Řidič a spolujezdec mohou individuálně nastavit vzduchové komory v bederní a boční oblasti dle svých potřeb. Ještě větší oporu pro záda poskytuje elektricky nastavitelná bederní opěrka s možností nastavení čtyř směrů. Bočnice sedadla lze nastavit také tak, aby se při jízdě automaticky přizpůsobovaly pohybům vozidla. Na klikatých cestách kompenzují odstředivé síly a poskytují oporu v každé situaci.

Masážní funkce ENERGIZING Vám přináší uvolnění na dlouhých nebo náročných cestách. Zádové svaly jsou příjemně stimulovány čtrnácti vzduchovými komorami v opěradle a čtyřmi komorami v sedáku. Můžete volit z osmi programů a dvou úrovní intenzity. Kombinace jemného tlaku a příjemného tepla je velmi účinná a funguje na stejném principu jako masáž horkými lávovými kameny. Rychle reagující funkce vyhřívání sedadel Plus je součástí sady aktivních ortopedických sedadel. Náročná cesta se tak změní na příjemně prožitý čas.

Sada akustického komfortu (příplatková výbava)

Nevidíte ho, ale cítíte ho. Vrstvené bezpečnostní sklo s akustickou membránou a filmem pohlcujícím infračervené záření zaručuje spolu s přídavnými výplněmi a těsněními vynikající akustickou a tepelnou izolaci.

Opatření použitá v bočních oknech vedou k lepší zvukové izolaci například při jízdě podél svodidel, při míjení vozidel, jízdě v tunelu nebo v hustém dešti.

Boční a zadní okna jsou vyrobena z vrstveného bezpečnostního skla s povrchovou úpravou pohlcující infračervené záření a zaručující optimální tepelnou izolaci. Vnitřní povrchy jako loketní opěrky, volant a sedadla jsou tak méně zahřívány slunečními paprsky.

Sada ochrany proti krádeži (příplatková výbava)

Kombinace různých bezpečnostních výbav pomáhá účinně chránit před vloupáním, odcizením a odtažením. Po nepovoleném vniknutí nebo změně polohy vozidla se spustí alarm.

Klíčem k bezpečnosti je samotný klíček. Systém se automaticky aktivuje po zamknutí vozidla. V případě vloupání do vozidla, tedy při otevření dveří, víka zavazadlového prostoru nebo kapoty motoru, vydává systém optický a akustický výstražný signál.

Systém také rozpozná neoprávněné zvednutí vozidla. Zdokonalená ochrana proti krádeži vydá při detekování pohybu v interiéru výstražný signál. Systém na ochranu proti krádeži se vypne okamžitě po odemknutí vozidla elektronickým klíčkem.

Sada jízdních asistentů (příplatková výbava)

Tyto doplňkové bezpečnostní a asistenční systémy usnadňují práci řidiči, snižují nebezpečí nehody a zlepšují ochranu cestujících ve vozidle i ostatních účastníků silničního provozu. Výraznou součástí je DRIVE PILOT, který pomáhá regulovat rychlost a vzdálenost od jiných vozidel a také podporuje řidiče při řízení.

Částečně automatizované řízení na běžných silnicích, dálnicích i ve městě, nezávislé brzdění v nebezpečných situacích a aktivní podpora při vyhýbacích manévrech – to je pouze několik funkcí sady jízdních asistentů, které usnadňují práci řidiči, aby se mohl lépe soustředit na jízdu. Rovněž se navyšuje bezpečnost všech účastníků silničního provozu.

Přehled výbav:

S funkcí DRIVE PILOT je Mercedes-Benz opět o krok blíže k automatizované jízdě. DRIVE PILOT je schopný automaticky udržovat správnou vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu a může ho následovat ve městě, na běžných silnicích i dálnicích až do rychlosti 210 km/h. V rámci funkčního rozsahu systému DRIVE PILOT nemusí řidič brzdit ani přidávat plyn a je také podporován při řízení.

Aktivní brzdový asistent s funkcí pro osvětlení křižovatky může díky radarovým snímačům a stereokameře rozpoznat vozidla vpředu, která jedou pomaleji, zastavují nebo stojí, a také vozidla přijíždějící z boku a chodce. Při detekovaném nebezpečí varuje systém řidiče opticky i akusticky. Pokud řidič reaguje brzděním, navýší systém brzdný účinek v závislosti na situaci až do maximálního brzdění. V případě absence reakce ze strany řidiče spustí aktivní brzdový asistent nezávislé brzdění.

Na konci dopravní kolony může funkce nouzového brzdění automaticky snížit rychlost vozidla. Díky tomu je možné zabránit nehodě nebo minimálně sníží její závažnost.

Asistent řízení s funkcí vyhýbacího manévru může pomoci řidiči, který se v nebezpečné situaci rozhodne vyhnout chodci detekovanému radarem a stereokamerou asistenčního systému. Pokud řidič zahájí vyhýbací manévr rychlým strhnutím volantu, systém ho podpoří navýšením momentu řízení.

Aktivní asistent jízdy v pruzích a aktivní asistent sledování mrtvého úhlu poskytují podporu, pokud vozidlo neúmyslně opustí jízdní pruh nebo pokud hrozí nebezpečí kolize s jinými vozidly při změně směru jízdy. Oba systémy mohou jednostrannými brzdnými zásahy pomoct vrátit vozidlo zpět do jízdního pruhu nebo zabránit nehodě.

Radarové snímače systému PRE-SAFE® PLUS umístěné v zadním nárazníku mohou detekovat hrozící náraz zezadu. Systém poté varuje řidiče vozidla jedoucího za Vámi blikajícími varovnými světly. Spustí se také preventivní opatření PRE-SAFE® na ochranu cestujících, mezi která patří aktivace reverzibilních předpínačů bezpečnostních pásů. Pokud vozidlo stojí, systém PRE-SAFE® PLUS ho udrží na místě aktivací brzdy. Je omezen pohyb vozidla směrem vpřed, a tím sníženo riziko zranění krční páteře.

Sada jízdních asistentů Plus (příplatková výbava)

Částečně automatizované řízení na běžných silnicích, dálnicích i ve městě, nezávislé brzdění v nebezpečných situacích a aktivní podpora při vyhýbacích manévrech – kromě funkcí sady jízdních asistentů nabízí sada Plus jednu inovaci navíc: PRE-SAFE® Impuls, optimalizovanou ochranu cestujících v případě boční kolize.

S funkcí DRIVE PILOT je Mercedes-Benz opět o krok blíže k automatizované jízdě. DRIVE PILOT je schopný automaticky udržovat správnou vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu a může ho následovat ve městě, na běžných silnicích i dálnicích až do rychlosti 210 km/h. V rámci funkčního rozsahu systému DRIVE PILOT nemusí řidič brzdit ani přidávat plyn a je také podporován při řízení.

Aktivní brzdový asistent s funkcí pro osvětlení křižovatky může varovat před nebezpečím nehody, podporovat řidiče pomocí nouzového brzdění a v případě potřeby automaticky vozidlo zabrzdit. Pomocí radarových snímačů a stereokamery rozpoznává vozidla vpředu, která jedou pomaleji, zastavují nebo stojí, a také vozidla přijíždějící na křižovatku, vozidla na konci dopravní kolony a chodce v nebezpečné oblasti. Při detekovaném nebezpečí varuje systém řidiče opticky i akusticky. Pokud řidič reaguje brzděním, navýší systém brzdný účinek v závislosti na situaci až do maximálního brzdění. V případě absence reakce ze strany řidiče spustí aktivní brzdový asistent nezávislé brzdění.

Na konci dopravní kolony, pokud není možný vyhýbací manévr, může funkce nouzového brzdění automaticky snížit rychlost vozidla. Díky tomu je možné zabránit nehodě nebo minimálně sníží její závažnost.

Asistent řízení s funkcí vyhýbacího manévru může pomoci řidiči, který se v nebezpečné situaci rozhodne vyhnout chodci detekovanému radarem a stereokamerou asistenčního systému. Pokud řidič zahájí vyhýbací manévr rychlým strhnutím volantu, systém ho podpoří navýšením momentu řízení. Vozidlo se tak vyhne chodci kontrolovaným způsobem a bezpečně se poté vrátí do příslušného směru. Cílem asistenta řízení s funkcí vyhýbacího manévru je podpořit řidiče, ale ten musí zahájit vyhýbací manévr sám.

Aktivní asistent jízdy v pruzích a aktivní asistent sledování mrtvého úhlu poskytují podporu, pokud vozidlo neúmyslně opustí jízdní pruh nebo pokud hrozí nebezpečí kolize s jinými vozidly při změně směru jízdy. Jednostranné brzdné zásahy mohou pomoct vrátit vozidlo zpět do jízdního pruhu nebo zabránit nehodě.

Aktivní asistent sledování mrtvého úhlu může podpořit řidiče při přejíždění víceproudých komunikací ve městech, na větších silnicích i na rychlostních komunikacích. Ve městě rovněž detekuje cyklisty.

PRE-SAFE® PLUS doplňuje již známá opatření na ochranu cestujících. Radarové snímače v zadním nárazníku mohou detekovat hrozící náraz zezadu. Při rozpoznání nebezpečné situace varuje systém řidiče vozidla jedoucího za Vámi blikajícími varovnými světly. Spustí se také preventivní opatření PRE-SAFE® na ochranu cestujících, mezi která patří aktivace reverzibilních předpínačů bezpečnostních pásů. Pokud vozidlo stojí, systém PRE-SAFE® PLUS ho udrží na místě aktivací brzdy. Je omezen pohyb vozidla směrem vpřed, a tím sníženo riziko zranění krční páteře.

Při detekování hrozícího bočního nárazu posune systém PRE-SAFE® Impuls sedadlo řidiče a spolujezdce směrem ke středu vozidla, čímž se zvětší vzdálenost mezi cestujícím a dveřmi. Současně je snížen rozdíl rychlostí mezi vozidlem a cestujícím, a tím následný kontakt cestujícího s obložením dveří.

Bezpečnostní sada pro zadní část (příplatková výbava)

Bezpečnost cestujících na vnějších zadních sedadlech lze ještě zvýšit pomocí bezpečnostní sady pro zadní část. Obsahuje boční airbagy vpravo a vlevo pro zadní část, které poskytnou ochranu v případě vážného bočního nárazu. Airbagy v bezpečnostních pásech pomohou snížit zatížení při čelní kolizi.

V případě nehody se centrální řídicí jednotka airbagů podporovaná snímači „rozhodne“, které zádržné systémy je nutné aktivovat. Při silném bočním nárazu poskytují boční airbagy v zadní části větší ochranu pro horní část těla. Doplňují okenní airbagy, které jsou součástí standardní výbavy, a pomáhají snižovat riziko zranění cestujících sedících na vnějších zadních sedadlech. Boční airbagy se rozvinou v úrovni hrudníku mezi bokem vozidla a cestujícím v zadní části.

Jsou optimálně doplněny airbagy v bezpečnostních pásech, které na vnějších zadních sedadlech nahradily standardní bezpečnostní pásy. Stejně jako standardní bezpečnostní pásy jsou vybaveny pyrotechnickými předpínači bezpečnostního pásu a omezovači síly. Airbagy v bezpečnostních pásech jsou komfortní a snižují zatížení působící na hrudník při silném bočním nárazu.

Sada KEYLESS-GO (příplatková výbava)

Místo klíčku stačí Vaše ruka. Systém komfortně otevírá, startuje a zamyká vozidlo, stačí mít u sebe elektronický klíček.

S tímto systémem snadného přístupu a oprávnění k jízdě řidiči stačí mít elektronický klíček u sebe. Všechny dveře lze odemknout a zamknout pouhým stisknutím kliky dveří, aniž byste museli vzít do ruky klíček od vozidla. A motor lze nastartovat a vypnout pouhým stisknutím tlačítka start/stop.

Paměťová sada (příplatková výbava)

Pokud vozidlo používá více osob, nabízí paměťová sada mimořádný komfort ovládání. Stisknutím tlačítka je možné uložit a vyvolat až tři různé polohy elektricky ovládaných předních sedadel, sloupku řízení a vnějších zpětných zrcátek.

Po nastavení optimální polohy sezení pak nemusíte sedadlo vždy znovu seřizovat. Paměťová sada pokrývá všechna nastavení jako výšku sedadla a jeho vzdálenost od pedálů, úhel sedáku a opěradla a výšku opěrky hlavy. Ovládání je intuitivní pomocí ergonomických tlačítek na ovládacích panelech dveří.

Pro lepší výhled při couvání na parkovací místo se navíc při zařazení zpátečky automaticky sklopí vnější zpětné zrcátko na straně spolujezdce. Paměťová sada zahrnuje také bederní opěrku s možností nastavení čtyř směrů poskytující maximální oporu páteři.

Sada Night (příplatková výbava)

Černé prvky sady Night propůjčují exteriéru ještě sportovnější a výraznější charakter. Černou barvu mají kola z lehké slitiny, kryty vnějších zpětných zrcátek a vybrané chromované ozdobné prvky. Sada Night vychází z linie AVANTGARDE Exteriér nebo AMG Exteriér.

Mezi výbavu v lesklé černé barvě patří lamely v masce chladiče, kryty vnějších zpětných zrcátek, ozdobná lišta spodní linie oken, rámy oken a také chromovaný dekor v zadním nárazníku. Dále pak determální, tmavě tónované sklo od sloupku B, které kromě stylového vzhledu přináší optimální soukromí a ochranu proti slunci.

K dispozici pouze v kombinaci s příplatkovou linií AVANTGARDE Exteriér nebo AMG Exteriér.

Sada pro parkování (příplatková výbava)

Parkovací asistent PARKTRONIC, který je součástí sady pro parkování, usnadňuje hledání parkovacího místa (pro podélné i příčné parkování) a následné zaparkování. Kamera 360° promítá pomocí multimediálního systému realistický obraz, a pomáhá tak při parkování a manévrování.

Na přání může parkovací asistent automaticky zaparkovat vozidlo třídy E až na vybrané parkovací místo. Parkovací asistent sám detekuje vhodná parkovací místa (pro podélné nebo příčné parkování) do rychlosti až 35 km/h. Po aktivaci převezme systém řízení a brzdění a navede vozidlo precizně na parkovací místo. Řidič může kdykoliv zasáhnout nebo parkovací manévr dokončit.

V takovém případě je řidič podporován kamerou 360°. Díky čtyřem kamerám lze vozidlo a jeho okolí zobrazit na displeji z ptačí perspektivy. Při parkování a manévrování pomáhají řidiči různé náhledy. Pokud je vozidlo vybaveno tažným zařízením, pomáhá systém při manévrování až do připojení závěsné koule.

Součástí parkovací sady je také příprava pro dálkového parkovacího asistenta.

Sada komfortních sedadel (příplatková výbava)

K nastavení individuální a ergonomické polohy sezení je k dispozici mnoho mechanických a elektrických možností nastavení a také elektropneumatická bederní opěrka s možností nastavení čtyř směrů. Tím se zvyšuje komfort řidiče a spolujezdce zejména na dlouhých cestách.

Sada protisluneční ochrany (příplatková výbava)

Sada protisluneční ochrany poskytuje cestujícím na zadních sedadlech účinnou ochranu proti slunečním paprskům. Skládá se z elektricky ovládané rolety zadního okna, ručně ovládaných rolet pro obě zadní boční okna a komfortní dvojité sluneční clony pro řidiče a spolujezdce.

Roletu zadního okna lze komfortně ovládat stisknutím tlačítka u řidiče nebo spolujezdce. Sluneční rolety na zadních bočních oknech jsou uloženy v dutinách dveří. Chrání nejen před slunečními paprsky, ale i před zvědavými pohledy. Vytáhnou se rukou a zajistí v háčku v horní části okenního rámu. Díky dvojitým slunečním clonám lze současně zastínit čelní okno i boční okna.

Sada zrcátek (příplatková výbava)

Obě vnější zpětná zrcátka lze elektricky nastavit a sklopit stisknutím tlačítka a ochránit tak kryt zrcátka před poškozením například při parkování. Pro lepší výhled jsou vnější zpětné zrcátko na straně řidiče a vnitřní zpětné zrcátko vybaveny automatickým tlumením.

Sada asistentů jízdy v pruzích (příplatková výbava)

Asistent sledování mrtvého úhlu a aktivní asistent jízdy v pruzích mohou varovat řidiče opticky a akusticky před vozidly v mrtvém úhlu nebo při neúmyslném opuštění jízdního pruhu. Aktivní asistent jízdy v pruzích může pomoci zabránit kolizím pomocí brzdění.

Jedno z největších nebezpečí silničního provozu představují vozidla v takzvaném mrtvém úhlu. Tato vozidla detekuje asistent sledování mrtvého úhlu využívající radarové snímače. Pokud je v mrtvém úhlu detekováno vozidlo, rozsvítí se ve vnějším zpětném zrcátku červený trojúhelník. Pokud si řidič varování nevšimne a indikuje změnu směru jízdy, začne blikat varovná kontrolka a zazní výstražný signál. Systém je aktivní v rychlostním rozsahu od 10 do 250 km/h.

Aktivní asistent jízdy v pruzích může rozpoznat neúmyslné opuštění jízdního pruhu při rychlosti od 60 do 200 km/h a včas varovat řidiče prostřednictvím vibrací volantu. Pokud řidič na varování nereaguje, může systém pomoci vrátit vozidlo do správného jízdní pruhu selektivním přibrzděním jednotlivých kol.

K dispozici pouze v kombinaci se sadou zrcátek.

Sada komfortního vyhřívání (příplatková výbava)

Za chladných dnů poskytne rychle příjemné teplo třístupňový systém vyhřívání sedadla řidiče a spolujezdce, loketních opěrek v předních dveřích a ve středové konzole.

Vyhřívat lze nejen sedadla, ale i loketní opěrky ve středové konzole a ve dveřích. Stisknutím tlačítka si mohou řidič a spolujezdec nezávisle na sobě vybrat ze tří úrovní vyhřívání. Tlačítka jsou umístěna v ovládacích panelech příslušných dveří. Vyhřívání loketní opěrky lze vypnout pomocí multimediálního systému. V takovém případě se pak po stisknutí tlačítek aktivuje pouze vyhřívání sedadla Plus.