Nové GLB nemyslí jen spolu s Vámi, ale také dopředu.

Přednosti

Vše pod kontrolou. I mimo silnice.

Koncepce bezpečnosti nového GLB se stará o Váš sebejistý pohyb v každém terénu.

Třída GLB

Sada jízdních asistentů

Ať už při udržování odstupu, rozjezdu nebo jízdě v pruzích: sada jízdních asistentů je tu pro Vás a nabízí kombinaci inteligentních asistenčních systémů. Abyste dorazili do cíle bezpečně.

Světlomety MULTIBEAM LED

Dálková světla bez oslňování ostatních: to v GLB umožňuje systém světel MULTIBEAM LED s 18 diodami LED v každém světlometu. Cílenou regulací jasu jednotlivých diod LED vynechá asistent adaptivních dálkových světel Plus přesně ta místa, ve kterých se nacházejí protijedoucí nebo vpředu jedoucí vozidla. Další součástí výbavy vozidla jsou světla City, osvětlení běžné silnice, světla pro jízdu po dálnici, aktivní adaptivní světlomety a světla pro odbočování. Vždy tak máte zajištěný dobrý výhled.

Jízdní program Offroad

Je tu pro Vás, když ho potřebujete: jízdní program Offroad optimalizuje trakci na polních cestách a nezpevněném povrchu – a přizpůsobuje výkon a regulaci systému ABS podmínkám mimo asfaltové silnice.

Pohon všech kol 4MATIC

Plně variabilní pohon všech kol 4MATIC, který lze zapnout dle potřeby, se v novém GLB stará o lepší výkon všech kol a lepší jízdní dynamiku.

Asistenční systémy

Příkladná bezpečnost se systémy Mercedes-Benz Intelligent Drive.

Dopravní špička, dlouhé noční jízdy nebo neznámé silnice, Vaše GLB Vám výrazně usnadní zejména stresující situace. A to zásluhou koncepce, která každou jízdu ve voze Mercedes-Benz promění v bezpečný a jedinečný zážitek: Mercedes-Benz Intelligent Drive. Neboť čas, který strávíte za volantem, patří Vám. Čas pro relaxaci. Čas pro načerpání energie. Abyste do svého cíle dojeli hlavně bezpečně a bez stresu.

Asistenční systémy a bezpečnost

GLB

Adaptivní tempomat Distance Pilot DISTRONIC

Tento vysoce vyspělý systém již nebudete chtít postrádat především v kolonách nebo při dopravních zácpách. Adaptivní tempomat Distance Pilot DISTRONIC Vám podstatným způsobem ulehčí práci a automaticky reguluje vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu. V kombinaci s rozpoznáváním dopravních značek můžete rozpoznaná rychlostní omezení pohodlně převzít stisknutím tlačítka.

Asistent prevence kolize Active Brake Assist

Asistent prevence kolize Active Brake Assist za Vás neustále pozorně sleduje situaci a zabraňuje těžkým nehodám způsobeným příliš malým odstupem nebo nepozorností. Systém pak varuje opticky a akusticky před hrozící kolizí. Pokud následně brzdíte příliš slabě, podpoří Vás brzdnou silou přizpůsobenou situaci.

Systém PRE-SAFE®

Systém PRE-SAFE® pro Vás využívá čas před hrozící nehodou. Řada opatření přitom může snížit vznikající zatížení. Inovativní zvuk vydávaný systémem PRE-SAFE® vytváří v reproduktorech šum a vyvolává ochranný reflex lidského ucha: Váš sluch přestane na krátkou dobu vnímat, čímž se chrání před škodlivými hlasitými zvuky nárazu.

Aktivní asistent jízdy v pruzích

Pokud neúmyslně přejedete přerušovanou nebo plnou čáru, varuje Vás systém vibracemi volantu. U plné čáry, nebo pokud je jízdní pruh za přerušovanou čarou rozpoznán jako obsazený, zasáhne asistent navíc jednostranným brzděním.

Asistent rychlostního omezení

Asistent rychlostního omezení Vám usnadňuje dodržování předepsané rychlosti a ušetří Vám zbytečné pokuty. Systém zobrazuje povolenou rychlost: pomocí kamery dokáže rozpoznávat aktuální rychlostní omezení a zobrazit je ve sdruženém přístroji. Zaznamenává i dodatkové tabulky upravující platnost značky při zvláštních povětrnostních podmínkách jako „Za mokra“.

Asistent hlídání mrtvého úhlu

Asistent hlídání mrtvého úhlu za Vás udržuje přehled při změně jízdního pruhu a rozpozná objekty v mrtvém úhlu vozidla. Tím lze zabránit kolizím například na silnicích s více pruhy nebo na dálnicích. Při stání po dalších třech minutách: pokud asistent v oblasti nebezpečí rozpozná cyklisty nebo vozidla, varuje opticky a akusticky.

Asistent dopravního značení

Kamera a navigační údaje mají vždy přehled o platné rychlosti – tak ani Vy neztratíte ve velkém množství značek povědomí o aktuálním platném omezení rychlosti. Jelikož Vás systém neustále informuje, klesá riziko překročení rychlosti. To představuje nejen komfortní funkci, ale i zvýšení bezpečnosti v každodenní silniční dopravě.

Parkování

GLB

Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC

Proměňte stres z užších parkovacích míst v suverénní klid. Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC nejen vyhledává vhodná parkovací místa – také Vás podpoří při parkování a výjezdu z parkovacího místa. Kromě toho Vám pomůže při řízení a u vozidel s automatickou převodovkou navíc při přidávání plynu, brzdění a změně převodového stupně.

Sada pro parkování s 360° kamerou

GLB

Zaparkujte pohodlně. Dvojice sestávající z aktivního parkovacího asistenta a 360° kamery Vás podporuje již při hledání parkovacího místa a následně také při parkování, výjezdu z parkovacího místa a manévrování. Zaujme především výhledem do všech stran díky kameře 360° včetně virtuálního pohledu z ptačí perspektivy.

Součásti:

 • Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC, s optickým a akustickým varováním před rozpoznanými překážkami, zobrazením rozpoznaných parkovacích míst ve sdruženém přístroji pomocí šipky, komfortním parkováním a výjezdem z podélných a příčných parkovacích míst
 • 360° kamera se čtyřmi propojenými kamerami s krátkým dosahem v masce chladiče, v odjišťovací rukojeti víka zavazadlového prostoru a také v krytech vnějších zpětných zrcátek pro znázornění všech čtyř stran vozidla a vizualizaci vozidla a okolí z ptačí perspektivy na displeji multimediálního systému
 • Zobrazení překážek nacházejících se pod linií oken, jako např. obrubníků
  Možnost volby různých pohledů pro co možná nejlepší výhled při různých parkovacích a pojíždějících manévrech
 • Ultrazvukové snímače: umístěné v předním a zadním nárazníku

Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání

GLB

S touto sadou zvládnete s přehledem zaparkovat i na úzká parkovací místa. Komfortní funkce: aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC již pro Vás vyhledává vhodné parkovací místo a následně asistuje při parkování. Více klidu je také heslem pro zpětnou kameru pro couvání, která díky přehledu o dění za vozidlem zabrání drahým opravám poškozených plechů.

Součásti:

 • Aktivní parkovací asistent s optickým a akustickým varováním před rozpoznanými překážkami, zobrazením rozpoznaných parkovacích míst ve sdruženém přístroji pomocí šipky asistuje při parkování a výjezdu z podélných a příčných parkovacích míst
 • Zpětná kamera pro couvání ve víku zavazadlového prostoru: zobrazení na multimediálním displeji se schematickým znázorněním a s naváděcími křivkami
 • Ultrazvukové snímače: umístěné v předním a zadním nárazníku

Sada osvětlení

Asistent adaptivních dálkových světel

Aktivujte systém pomocí ovládání a využijte výhody dalekého dosvitu světlometů. Vždy, když asistent adaptivních dálkových světel neregistruje žádná vozidla vpředu nebo v protisměru, zapne dálková světla. Můžete tak lépe vidět vozovku nebo rozpoznat nebezpečí. A navíc: nemusíte neustále sami přepínat na potkávací světla.

Světlomety LED High Performance

GLB

Světlomety LED High Performance Vám nabízí vyšší bezpečnost v noci a nezaměnitelný, výrazný vzhled. Díky technologii LED osvítíte vozovku lépe než konvenčními světlomety – při nižší spotřebě energie.

Světlomety MULTIBEAM LED

GLB

Pro Váš perfektní výhled: adaptivní světlomety MULTIBEAM LED reagují pomocí jednotlivě ovladatelných LED rychle na dopravní situaci. Částečně zakrytá dálková světla se vyhnou ostatním účastníkům silničního provozu a neoslňují je. Také světla pro odbočování a adaptivní světlomety optimálně osvětlují zorné pole a Vy můžete rychleji rozpoznat nebezpečí.

Podvozek

Komfortní podvozek

GLB

Vychutnejte si komfort na dlouhých úsecích dálnic, zatímco do zatáček můžete vjíždět se sportovním elánem. Vyvážený komfortní podvozek nabízí přesvědčivou kombinaci velkoryse koncipovaného odpružení a velmi dobré jízdní stability. Díky tomu je jízda bezpečná a přitom přináší opravdové potěšení.

Adaptivní nastavení tlumení

Chcete si užít jízdu v zatáčkách, nebo si dopřát vyšší komfort na dlouhých trasách? Podvozek s nastavitelným tlumením nabízí fascinující možnosti. Kolébkovým přepínačem DYNAMIC SELECT ve středové konzole se volí program a tím i charakteristika. Jako byste měli v jednom automobilu dva podvozky, dokonce i kultivovaný sportovní charakter.

DYNAMIC SELECT

GLB

Jeďte jednoduše tak, jak si přejete. DYNAMIC SELECT nabízí na stisknutí tlačítka různé jízdní programy s předem definovaným nastavením motoru, převodovky, podvozku nebo řízení. S režimem „Sport“ bude Vaše jízda dynamická, se základním programem „Comfort“ velmi vyvážená. Program „ECO“ oproti tomu sází na maximální účinnost, šetří palivo a peníze.

Sady bezpečnostní výbavy

Vše, co činí GLB ještě bezpečnějším.

Robustní a suverénní: se svými komplexními sadami bezpečnostní výbavy má GLB vše, aby Vás bezpečně dovezlo do cíle.

Sada pro parkování s 360° kamerou

Zaparkujte pohodlně. Dvojice sestávající z aktivního parkovacího asistenta a 360° kamery Vás podporuje již při hledání parkovacího místa a následně také při parkování, výjezdu z parkovacího místa a manévrování. Zaujme především výhledem do všech stran díky kameře 360° včetně virtuálního pohledu z ptačí perspektivy.

Součásti:

 • Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC, s optickým a akustickým varováním před rozpoznanými překážkami, zobrazením rozpoznaných parkovacích míst ve sdruženém přístroji pomocí šipky, komfortním parkováním a výjezdem z podélných a příčných parkovacích míst
 • 360° kamera se čtyřmi propojenými kamerami s krátkým dosahem v masce chladiče, v odjišťovací rukojeti víka zavazadlového prostoru a také v krytech vnějších zpětných zrcátek pro znázornění všech čtyř stran vozidla a vizualizaci vozidla a okolí z ptačí perspektivy na displeji multimediálního systému
 • Zobrazení překážek nacházejících se pod linií oken, jako např. obrubníků
  Možnost volby různých pohledů pro co možná nejlepší výhled při různých parkovacích a pojíždějících manévrech
 • Ultrazvukové snímače: umístěné v předním a zadním nárazníku

Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání

S touto sadou zvládnete s přehledem zaparkovat i na úzká parkovací místa. Komfortní funkce: aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC již pro Vás vyhledává vhodné parkovací místo a následně asistuje při parkování. Více klidu je také heslem pro zpětnou kameru pro couvání, která díky přehledu o dění za vozidlem zabrání drahým opravám poškozených plechů.

Součásti:

 • Aktivní parkovací asistent s optickým a akustickým varováním před rozpoznanými překážkami, zobrazením rozpoznaných parkovacích míst ve sdruženém přístroji pomocí šipky asistuje při parkování a výjezdu z podélných a příčných parkovacích míst
 • Zpětná kamera pro couvání ve víku zavazadlového prostoru: zobrazení na multimediálním displeji se schematickým znázorněním a s naváděcími křivkami
 • Ultrazvukové snímače: umístěné v předním a zadním nárazníku

Sada jízdních asistentů

Vydejte se na cestu k autonomní jízdě: nejmodernější systémy Vám poskytnou podporu podle situace při regulaci rychlosti, řízení, změně jízdního pruhu, ale i při kolizi. Riziko nehody se snižuje – cestující a účastníci silničního provozu jsou účinně chráněni. Do svého cíle tak dorazíte bezpečně a bez stresu.

Exkluzivní součásti a funkce sady jízdních asistentů jsou označeny hvězdičkou (*):

 • Adaptivní tempomat Distance Pilot DISTRONIC
 • Aktivní asistent rychlostního omezení*
 • Rozšířené automatické opětovné rozjetí na dálnicích*
 • Přizpůsobení rychlosti trase*
 • Aktivní asistent řízení*
 • Aktivní asistent pro změnu jízdního pruhu*
 • Aktivní asistent nouzového zastavení s funkcí SOS*
 • Aktivní brzdový asistent
 • Funkce křížení*
 • Funkce nouzového brzdění na konci kolony*
 • Asistent řízení s funkcí vyhýbacího manévru*
 • Aktivní asistent jízdy v pruzích
 • Aktivní asistent hlídání mrtvého úhlu*
 • Funkce varování při vystupování
 • PRE-SAFE® PLUS*

Sada komfortních funkcí zrcátek

Vnější zpětná zrcátka můžete elektricky sklopit a stisknutím tlačítka tak zúžit své vozidlo. Tím se náhle i malá parkovací místa stanou dostatečně velkými. To chrání rovněž před nepříjemným poškozením. Vnější zpětné zrcátko řidiče a vnitřní zpětné zrcátko navíc registrují rušivé světlo světlometů zezadu a automaticky změní odrazivost.

Součásti:

 • Vnější zpětná zrcátka s možností elektrického sklopení a vyklopení stisknutím tlačítka na ovládacím panelu ve dveřích řidiče
 • Pomocí menu lze nastavit, aby se vnější zpětná zrcátka při zamknutí vozidla automaticky sklopila a při odemknutí opět vyklopila
 • Vnější zpětné zrcátko na straně řidiče a vnitřní zpětné zrcátko automaticky a plynule mění svou odrazivost v závislosti na oslnění a okolním světle

Sada ochrany proti odcizení

Tato sada výbavy chrání Vaše vozidlo před vloupáním, krádeží nebo odtažením. Ochrana proti odtažení varuje při rozpoznané změně polohy vozidla. A pokud systém rozpozná, že například neoprávněné osoby otevřou dveře, spustí poplach. To je i pro zloděje aut odstrašující překážka.

Součásti:

 • Varovné zařízení proti vloupání a odcizení vozidla
 • Rozšířená ochrana proti odcizení
 • Spínatelná ochrana proti odtažení, optické a akustické varování při změně polohy vozidla
 • Poplachová siréna
 • Zabezpečení interiéru se aktivuje při pohybu v interiéru
 • Oznámení odcizení a poškození při parkování

* Pro využívání služeb je nutná registrace na portálu Mercedes me a odsouhlasení uživatelských podmínek pro služby Mercedes me connect. Navíc musí být příslušné vozidlo propojeno s uživatelským účtem. Po uplynutí úvodní doby platnosti lze služby za poplatek prodloužit. První aktivace služeb je možná během 1 roku od první registrace nebo zprovoznění zákazníkem, podle toho, co nastane dříve